Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Příměstské tábory jsou hitem současnosti. SVČ Bruntál jich pořádá 21

  • Bruntál,

Obrovskou oblibu si letošní léto získávají tzv. příměstské tábory. I když nejde o tábor v pravém slova smyslu, dětem se tady líbí a o prázdninách se jich hojně účastní. Pojďme se na jeden takový podívat.

Jedním z jedenadvaceti táborů, pořádaných bruntálským SVČ je sportovně taneční tábor na bruntálském Petrinu.

Jana Franková, ředitelka SVČ Bruntál: „Máme celkem 21 příměstských táborů, z toho je 14 v Bruntále a 7 ve Vrbně pod Pradědem, protože to k nám také patří, 7 turnusů je hrazeno z operačního programu Zaměstnanost, a dalších 14 turnusů je z operačního programu OPVVV, takže z ministerstav školství, mládeže a tělovýchovy.

Program tábora je koncipován podle zájmu dětí, které jsou rozděleny na zájmové skupiny.

Dominika Kulašová, vedoucí tábora: „Vesměs mám skupinku rozdělenou na tři části, jedna skupinka se mnou tancuje, druhá skupinka chodí hrát nějaké míčové hry a ta třetí má nějaké výtvarné tvoření.

Tábory nejsou pobytové, děti přicházejí ráno a odpoledne se vracejí domů.

Dominika Kulašová, vedoucí tábora: Vlastně začínáme mezi 7 a 8. hodinou ranní, to nám rodiče musí děti přívézt, potom program je od osmi do čtyř. S tím vlastně, že tam je nějaká svačina, oběd a různé hry pro děti. Máme výlet ve středu, to jedeme do Karlova pod Pradědem na túru.

Anketa, účastníci tábora: „Výborně.“

„Hrajem vybíjenou, přetahovanou, je to tady boží.“

„Jsem z Oborné 153, ve vesnici kousek od Bruntálu a líbí se mi tady nejlepší ta přetahovaná nebo třeba fotbal a tak.“

„Líbí se mi třeba ta přetahovaná, fotbal, vybiša a tak.“

„Líbí všechno a je to tam super.“

„Paní vedoucí je hodná.“

„Líbí se mi tady hezky a jak tančíme.“

Dominika Kulašová, vedoucí tábora: „Vesměs většina je z Bruntálu, máme tam i některé z Horního Benešova, z okolních vesnic a z Rýamřova tam máme jedno dítě.“

Příměstské tábory jsou velmi oblíbené a letos bohušel zájem dětí dokonce převyšuje jejich kapacitu. SVČ Bruntál proto vážně uvažuje o jejím rozšíření v příštím roce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy