Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policie zadržela čtveřici zlodějů, kteří v Bruntále kradli na co přišli

  • Bruntál,

Vykrádali sklepy, garáže, restaurace a kradli i v obchodech. Čtveřice mužů řádila od dubna do září v Bruntále. Nakonec spadla klec a policisté je dopadli. Napáchali škodu minimálně přes 150 tisíc korun.

Dva muži ve věku 43 let a dva ve věku 46 let z Bruntálu a Tábora kradli pět měsíců na různých místech v Bruntále. Minimálně ve čtrnácti případech způsobili různým fyzickým i právnickým osobám a organizacím škodu přesahující 150 tisíc korun. 

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "Například začátkem dubna 2022 se vloupali do restauračního zařízení na ulici Dr. E. Beneše v Bruntále a odcizili příruční pokladnu s finančními prostředky na hotovosti v bankovkách a v drobných mincích a také láhev alkoholického nápoje, dále z garáže rodinného domu v obci Roudné odcizili dvě motorové pily. Na konci května letošního roku neoprávněně vnikli do provozovny pekařství na ulici Náměstí Míru v Bruntále a odcizili dva bochníky chleba. V polovině června a v průběhu července tohoto roku jeden z mužů ve dvou případech odcizil v prodejně s drogistickým zbožím na ulici Třída Práce v Bruntále volně vystavené značkové parfémy a na začátku září odcizil z volně odložené peněženky v herně na ulici Zámecké náměstí v Bruntálu peníze."

V průběhu července se dvakrát vloupali do strojovny a bufetu v areálu bruntálského Zimního stadiónu na ulici Staroměstské a do restaurace na ulici Jesenické, odkud odcizili různé druhy a množství alkoholických nápojů, cigaret a tabákových výrobků, drobné mince, úhlovou brusku, aku vrtačku, elektromotory, drobné ruční nářadí a aku baterii.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "V srpnu letošního roku postupně vnikli do restaurace na ulici Rýmařovské a do pohostinství na ulici Okružní v Bruntále, do ubytovny střední školy na ulici Krnovské v Bruntále a do bruntálského rodinného domu na ulici Na Svahu, přičemž odcizili nalezené finanční prostředky na hotovosti v bankovkách a v drobných mincích, různé druhy a množství cigaret a tabákových výrobků, láhve piv, jízdní kolo, peněženky s financemi, různé osobní doklady a platební karty, hodinky, klíče od domu a od automobilu. Začátkem září 2022 se neoprávněně vloupali do sklepního boxu v jednom z panelových domů na ulici Rýmařovské v Bruntále, ze kterého odcizili ruční benzínovou pilu, vrtačku, okružní pilu, dvojitou brusku, dvě úhlové brusky, přímočarou pilu, bourací kladivo a další druhy ručního pracovního nářadí."

Kradli buď samostatně nebo společně.

René Černohorský, mluvčí PČR MSK: "V uplynulých dnech komisař Služby kriminální Policie a vyšetřování Územního odboru Policie České republiky v Bruntále zahájil trestní stíhání čtyř mužů (dva ve věku 43 let, dva ve věku 46 let) z Bruntálu a z Tábora jako obviněné ze spáchání přečinů krádeže, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku."

Jeden ze 43letých mužů byl již v minulosti pravomocně odsouzen a potrestán rozsudky Okresního soudu v Táboře a také Krajského soudu v Českých Budějovicích pro obdobnou trestnou činnost k nepodmíněnému trestu odnětí svobody a celou záležitostí se nadále intenzivně zabývají bruntálští policisté a kriminalisté.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy