Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tragická nehoda na Bruntálsku. Kia se čelně srazila s nákladním autem

Bruntál |

Dopravní nehoda s tragickými následky zkomplikovala v pátek dopoledne provoz na hlavním tahu silnice I/11 mezi Opavou a Bruntálem. U Horního Benešova se čelně srazil osobní vůz Kia Ceed s nákladním autem MAN. Řidič osobního auta na místě zemřel. Okolnosti nehody zjišťují policisté.

Velmi vážná nehoda se stala přibližně deset minut po deváté hodině ranní na silnici I/11 u Horního Benešova. 

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "36letý muž z Bruntálska řídil osobní motorové vozidlo tovární značky Kia Ceed ve směru od obce Milotice nad Opavou do Horního Benešova, přičemž na rovném přímém úseku pozemní komunikace z doposud blíže neustanovených a nezjištěných příčin přejel do levého jízdního pruhu, kde se čelně střetl s protijedoucím nákladním motorovým vozidlem tovární značky MAN TGM s kontejnerovou nástavbou, které řídil 59letý muž z Bruntálu." 

Na místo okamžitě vyrazili profesionální hasiči z Bruntálu a dobrovolná jednotka z Horního Benešova, dále záchranáři i policisté. 

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Hasiči po příjezdu k nehodě provedli zajištění obou havarovaných vozidel proti požáru. Během průzkumu zjistili, že řidič osobního vozidla má zranění neslučitelná se životem a přítomný lékař musel konstatovat smrt. Z důvodu zásahu a průběhu vyšetřování, hasiči ve spolupráci s Policii ČR, museli na dvě hodiny uzavřít silnici."
René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Staršímu muži bylo způsobeno zranění lehčího charakteru s nutností jednorázového lékařského vyšetření a ošetření na místě kolizní situace v dopravě. Orientační dechová zkouška u něj vyzněla negativně. U zemřelého 36letého muže byla nařízena soudní pitva i s odběrem biologického materiálu (krve) ke zjištění, zda v době jízdy nebyl pod vlivem alkoholických nápojů nebo jiných omamných, psychotropních, návykových látek či jedů."

Škoda na obou poškozených vozech byla odhadnuta na zhruba jeden milion korun.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Policisté prováděli i odklon dopravy, a to až do dvanácti hodin a třiceti minut po poledni téhož dne. Celá, výše popsaná, tragická událost je nadále ve stádiu prošetřování a v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále a rovněž ze strany bruntálských kriminalistů."
Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Po ukončení šetření dopravní nehody, provedli hasiči vyproštění mrtvé osoby. Dále ve spolupráci s odtahovými službami, provedli naložení a odtažení havarovaných aut a následný úklid a zprovoznění komunikace."
Nahlásit chybu


K tématu

Řidič naboural do betonu na vyfrézované dálnici D48, skončil v ohrožení života

21. září 2023 12:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři, policisté a hasiči zasahovali ve středu večer u vážné dopravní nehody nehody na Frýdecko-Místecku. Na dálnici D48 vjel řidič do vyfrézovaného úseku a naboural do betonu. Do nemocnice ho v ohrožení života transportoval vrtulník.

Mladý řidič osobního auta skončil po srážce s dodávkou u Hrabyně v ohrožení života

1. července 2023 21:09 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Těžká nehoda zablokovala v sobotu odpoledne průjezd po staré cestě z Hrabyně na Mokré Lazce. Mladý řidič osobního auta tam přejel do protisměru a srazil se s dodávkou. Následně skončil v ohrožení života v nemocnici. Tam byla přepravena se zraněním i řidička dodávky.

Felicia byla pro srážce s traktorem na Opavsku odhozena mimo silnici, dva zranění

22. července 2023 19:55 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Hasiči, záchranáři a policisté zasahovali v sobotu u vážné nehody traktoru a osobního auta ve Větřkovicích na Opavsku. Nehoda si vyžádala dva zraněné. Spolujezdkyni z osobního vozu museli hasiči vyprostit, na místo přiletěl i záchranářský vrtulník.


Policisté zachránili muže ze zakouřeného bytu, dveře vyrazili beranidlem

Velkou dávku odvahy projevili policisté z hlídkové služby, když neváhali a s nasazením vlastního života zachránili muže ze zakouřeného bytu v Ostravě-Porubě. V podobných případech totiž může jít o vteřiny.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

Dnes 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

Dnes 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

Dnes 13:38, vydáno dnes 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

VIDEO: Silniční kontrola skončila zadržením, Slovák nabídl policistům úplatek

Dnes 12:10 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z obvodního oddělení Vrbno pod Pradědem kontrolovali řidiče v obci Světlá Hora. Narazili při tom na řidiče, který neměl během jízdy zapnutý bezpečnostní pás. Na místě obdržel pokutu ve výši 1500 korun, sankci přijal a oznámil, že ji uhradí převodem z účtu. Z banální situace se ale vyklubalo podezření na trestný čin u jeho spolujezdce.

Potravinová pomoc se ve Frýdku-Místku nově vydává častěji, lidé se i objednávají

Výdejna potravinové pomoci ve Frýdku-Místku kvůli velkému zájmu upravila svůj provoz. Ze dvou dní přešla na pět a zároveň objednává klienty na přesný čas. V místě se tak netvoří fronty a nedochází k žádným konfliktům.

Městská policie Frýdek-Místek se přestěhovala do nové budovy

Frýdek-Místek zrekonstruoval budovu bývalé textilní školy v Těšínské ulici. Zázemí tady našla městská policie a přestupkové oddělení. Práce vyšly na necelých 78 milionů korun. V místě má v budoucnu vzniknout také nový bulvár s napojením na moderní dopravní terminál.

Kopřivnický Motýlek v nové přístavbě “roztáhne křídla”, získal místnosti pro speciální terapie

Budova Základní a mateřské školy Motýlek v Kopřivnici je díky rekonstrukci a přístavbě modernější a prostornější. Pro žáky se speciálními potřebami tu přibyly nové prostory pro výuku a terapie. Investici ve výši 26 milionů korun zaplatil Moravskoslezský kraj.

V Bruntále proběhlo již druhé Mistrovství ČR v Nordic Walking

Nordic Walking vznikl původně ve Finsku a v posledních letech se masivně šíří po celém světě. V Bruntále proběhlo již druhé Mistrovství ČR.

Více než 600 motorek zaplnilo centrum Bruntálu na tradičním Motorkářském vítání jara

13. května 2024 12:24 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

648. To je přesný počet motorek, které zaplnily náměstí a centrum Bruntálu. 15. ročník motorkářského Vítání jara přilákal davy zájemců a obdivovatelů strojů různých druhů a typů na dvou, třech i čtyřech kolech.

V Bruntále probíhá v současnosti několik velkých staveb a investic, další se chystají

5. května 2024 19:42 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

V Bruntále právě probíhá několik staveb a investičních akcí najednou a letos přibudou další. V současnosti na stavbu lokality Za mlékárnou navazuje stavba nového sportoviště. Dokončuje se rekonstrukce silničního napojení u rybníka, oprava silnice na Žlutý kopec a oprava autobusového nádraží.

Akce Ukliďme Česko se v Bruntále setkala se zájmem účastníků i přes chladné a deštivé počasí

2. května 2024 15:31 | Bruntál | Karel Soukop

I přes nepříznivé dubnové počasí proběhla v Bruntále každoroční akce Ukliďme Česko. Účastnili se jí jednotlivci, malé kolektivy i skupiny ze škol a jiných organizací. Na stanovištích po celém městě dostali vybavení a vybrali si lokalitu, kterou půjdou uklízet.

V Bruntále otevřeli nové prostory pro pečovatelskou službu v adaptované vile

21. dubna 2024 18:04 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Bruntál adaptoval nové prostory pro pečovatelskou službu ve vilovém objektu v Domově pro seniory. Bývalá lékařská vila na zahradě domu po odchodu odborného lékaře zůstala bez využití. Plánované propojení s domovem pro seniory by bylo velmi nákladné. Našlo se však nové řešení.

Unikátní výstava „Ve znamení černého kříže“ na bruntálském zámku

21. dubna 2024 17:53 | Bruntál | Karel Soukop | Kulturní okénko

Velmi zajímavou a originální výstavu připravilo Muzeum v Bruntále ve výstavní síni bruntálského zámku. Pod názvem „Ve znamení černého kříže“ se zabývá se působením Řádu německých rytířů v Jeseníkách. Řád, vznikl již ve 12. století za křižáckých výprav do Palestiny nejprve jako řád špitální. Rytířským se stal až na konci 12. století za papeže Inocence III.

Tragická nehoda na Bruntálsku. Kia se čelně srazila s nákladním autem
Vydáno 16. února 2024 13:08, Bruntál, Jiří Cileček
Dopravní nehoda s tragickými následky zkomplikovala v pátek dopoledne provoz na hlavním tahu silnice I/11 mezi Opavou a Bruntálem. U Horního Benešova se čelně srazil osobní vůz Kia Ceed s nákladním autem MAN. Řidič osobního auta na místě zemřel. Okolnosti nehody zjišťují policisté.

foto: Policie ČR

Velmi vážná nehoda se stala přibližně deset minut po deváté hodině ranní na silnici I/11 u Horního Benešova. 

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "36letý muž z Bruntálska řídil osobní motorové vozidlo tovární značky Kia Ceed ve směru od obce Milotice nad Opavou do Horního Benešova, přičemž na rovném přímém úseku pozemní komunikace z doposud blíže neustanovených a nezjištěných příčin přejel do levého jízdního pruhu, kde se čelně střetl s protijedoucím nákladním motorovým vozidlem tovární značky MAN TGM s kontejnerovou nástavbou, které řídil 59letý muž z Bruntálu." 

Na místo okamžitě vyrazili profesionální hasiči z Bruntálu a dobrovolná jednotka z Horního Benešova, dále záchranáři i policisté. 

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Hasiči po příjezdu k nehodě provedli zajištění obou havarovaných vozidel proti požáru. Během průzkumu zjistili, že řidič osobního vozidla má zranění neslučitelná se životem a přítomný lékař musel konstatovat smrt. Z důvodu zásahu a průběhu vyšetřování, hasiči ve spolupráci s Policii ČR, museli na dvě hodiny uzavřít silnici."
René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Staršímu muži bylo způsobeno zranění lehčího charakteru s nutností jednorázového lékařského vyšetření a ošetření na místě kolizní situace v dopravě. Orientační dechová zkouška u něj vyzněla negativně. U zemřelého 36letého muže byla nařízena soudní pitva i s odběrem biologického materiálu (krve) ke zjištění, zda v době jízdy nebyl pod vlivem alkoholických nápojů nebo jiných omamných, psychotropních, návykových látek či jedů."

Škoda na obou poškozených vozech byla odhadnuta na zhruba jeden milion korun.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Policisté prováděli i odklon dopravy, a to až do dvanácti hodin a třiceti minut po poledni téhož dne. Celá, výše popsaná, tragická událost je nadále ve stádiu prošetřování a v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále a rovněž ze strany bruntálských kriminalistů."
Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Po ukončení šetření dopravní nehody, provedli hasiči vyproštění mrtvé osoby. Dále ve spolupráci s odtahovými službami, provedli naložení a odtažení havarovaných aut a následný úklid a zprovoznění komunikace."
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/bruntalsko/bruntal/11000041571/tragicka-nehoda-na-bruntalsku-kia-se-celne-srazila-s-nakladnim-autem