Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Závody dračích lodí mládeže se konaly na Slezské Hartě úplně poprvé

Bruntál |  | Jesenický expres

Závody dračích lodí mládeže na Slezské Hartě měly být původně jen malou pozvánkou na velké závody dospělých v srpnu. Účast celkem 14 posádek základních i středních škol a atmosféra závodů si však za těmi velkými vůbec nezaostávala.

Obce, školy, učitelé i samotní závodníci vytvořili skutečné prostředí závodů dračích lodí dospělých.

Josef Fiedler, autor a hlavní pořadatel: „Tak jsme tady udělali první ročník závodů škol, to znamená, jedou se závody na dračích lodích, jsou to desetimístné lodě. Ještě to tady nikdy nejelo, tak jsme chtěli tady tu vodu přiblížit všem mladým lidem, kteří tady okolo Harty bydlí, aby si užili trošičku takového zážitku. Je konec školního roku, tak aby využili ten čas. Pořádáme to my, jako Veslařský klub Slezská Harta ve spolupráci s vodní záchrannou službou.“

Prestiž závodů zvedla také účast firmy která stojí i za velkými letními závody, poskytuje přesnou časomíru a organizační podporu.

Pavel Blaška, Torrsen Sports: „Školní závod malých dračích lodí na Slezské Hartě je první ročník letos a je domluveno hodnocení takovým způsobem, že každá posádka jede dvakrát tu krátkou trať a jednou dlouhou trať. Ty časy se sčítají. Celkový součet časů určuje výsledné pořadí. Kdyby náhodou došlo ke shodě, rozhoduje čas dlouhé tratě.“
Josef Fiedler, autor a hlavní pořadatel: „Čekají je vlastně dvě jízdy. Jedna jízda je sprint na 100 metrů a druhá jízda potom odpoledne je okruh na 500 metrů."

Na břeh Slezské Harty se sjeli vyslanci obcí a základních i středních škol. Fandit přijeli i rodiče. Většina závodníků si vyzkoušela dračí lodě úplně poprvé.

Věra Stašková, učitelka a trenérka ZŠ Zátor: „Ze základní školy ze Zátoru. My máme čtyři týmy, Černá perla, Somálští piráti, Black Kids a Esa z pralesa.“
Tým Black Kids: „My jsme ze Zátora ze školy, jsme Black Kids, z 8B. Já myslím, že jsme pádlovali velice dobře, byli jsme výborní. Podle nás na první závod je to fakt dobré.“
Rostislav Španko, rodiče, Dvorce: „My jsme ze Dvorců a podporujeme základní školu ve Dvorcích. Všechny tři třídy, tedy hlavně sedmáky. Byli druzí, to je úplně jedno. Důležité je, že jeli a že dojeli a neutopili se.“
Michal Jindra: „My jsme se pojmenovali Vydráci a jsme z bruntálského gymplu a snad se nám podaří to zajet co nejlíp. Jedeme teď poprvé stovku, pak jedeme ještě druhou stovku a nakonec máme i pětistovku, která bude asi nejnáročnější.“
Lenka Kasperlíková, učitelka: „My jsme ze Dvorců, máme tři týmy, věříme, že vyhrajeme a radši se zeptejte dětí. Tak věříme, že se jim bude dařit.“
Lucie Šimurdová: „!My jsme z Bruntálu, z Gymnázia Bruntál a jsme Bouda pro politiky. Poprvé jsme tady.“

V kategorii žáků nakonec zvítězily Bečky z bruntálské základní školy Okružní, mezi juniory zvítězili Esa z pralesa ze Zátora a středoškolskou kategorii vyhráli Vydráci z Gymnázia Bruntál.

Nahlásit chybu


K tématu

Unikátní plovoucí molo bylo otevřeno mezi Razovou a Leskovcem u břehů Slezské Harty

23. srpna 2023 9:04 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Slezská Harta dále ožívá. Poblíž nově otevřené cyklostezky mezi obcemi Razová a Leskovec nad Moravicí vyrostlo unikátní plovoucí molo. Vedle Větřkovické přehrady a Karvinského moře je jedním ze tří nových mol, která vznikla díky investici MS kraje.

Bruntál měl na Dračích lodích důstojné zastoupení a několik posádek

21. srpna 2023 12:47 | Bruntál | Karel Soukop

Festivalu Dračích lodí se letos zúčastnilo 54 lodí. Reprezentovaly města, obce i sportovní kolektivy. Bruntál nezůstal pozadu a obsadil hned několik posádek, včetně té městské.

Dračí lodě opanovaly Slezskou Hartu, v Leskovecké zátoce vyrostlo městečko

21. srpna 2023 9:30 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Malé městečko vyrostlo v Leskovecké zátoce Slezské Harty. Devátý ročník festivalu Dračích lodí přilákal tisíce lidí. Jen závodících lodí bylo 54. Svá želízka v ohni měly obce, města, firmy i sportovní kolektivy.


Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Cisterna zastavila na mostě, řidič dodávky nesledoval provoz a zezadu do ní narazil

Dnes 10:12, vydáno dnes 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Dnes 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Hasiči měli ve sběrném dvoře cvičení na únik radiace a nakonec kvůli rtuti i ostrý zásah

Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

Policie vyšetřuje, co stálo za smrtelným pádem mechanika v železárnách

Včera 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragický pád z výšky zhruba 10 metrů vyšetřují nejen policisté, ale také pracovníci bezpečnosti práce v Třineckých železárnách.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Regionální knihovna Karviná vás zve na prohlídku obrazů Pavla Lakomého

Ve výstavních prostorách knihovny v Karviné-Fryštátě momentálně probíhá výstava obrazů umělce Pavla Lakomého. Prohlédnout si jeho díla může veřejnost do konce července.

Na cestu kolem světa vyrazil Lukáš Podiuk z Bruntálu

15. července 2024 8:26 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Na cestu kolem světa se vydal Lukáš Podiuk z Bruntálu na svém motocyklu KTM 690 Enduro. Je prvním obyvatelem města, který se rozhodl pro takovou dlouhou cestu a ke startu ho přišli podpořit kamarádi, motorkáři i zástupci města. Lukáš není žádným začátečníkem. Má za sebou již několik předchozích cest a pobytů.

Bruntál navštívili zástupci partnerských měst z Itálie, Litvy, Německa a Slovenska

7. července 2024 17:49 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Krásné dny strávili v Bruntále členové delegací partnerských měst Bruntálu z Itálie, Německa, Slovenska a Litvy. Přijeli nikoli na Dny města, ale v rámci 20 let členství ČR v Evropské unii. Hlavním bodem programu jejich pobytu byla také návštěva míst, která byla spolufinancována z evropských dotací.

Bruntálský Odbor sociálních věcí uspořádal již druhý Den zdraví v městském parku

30. června 2024 17:00 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Již podruhé se Město Bruntál rozhodlo uspořádat oblíbený Den zdraví v exteriéru. Bruntálský městský park se při prvním ročníku velmi osvědčil, proto byly jeho prostory vybrány i letos. Hlavní pořadatel – bruntálský Odbor sociálních věcí vsadil nejen na osvědčené expozice, ale připravil i novinky.

Dny města Bruntálu letos vynikly svou pestrostí i hvězdnou účastí Marušky Rottrové a dalších 180 účinkujících

23. června 2024 9:49 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

V Bruntále, jako jednom z mála měst, jsou oslavy Dnů města koncipovány jako dvoudenní akce s tematickými bloky účinkujících. Na své si mohl přijít každý návštěvník, ať už je milovníkem tance, rapu, rocku, metalu, folku, dechovky či hudebních legend.

Josef Zimovčák na vysokém kole projel s pelotonem republiku

9. června 2024 19:34 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Již popatnácté projel Josef Zimovčák a vysokém kole se svým pelotonem celou Českou republiku. Deset etap jeho cyklotour projelo ze středočeské obce Družec až do jihomoravského Hodonína. Hlavním cílem veřejné charitativní akce je podpora onkologicky nemocných dětí a jejich rodin.

Z Bruntálu odstartovala nejtěžší etapa letošního Závodu míru s cílem u vodní nádrže Dlouhé Stráně

3. června 2024 10:32 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

23 týmů z 22 zemí celého světa se účastnilo letošního 11. ročníku Závodu míru v novodobé historii. Z Bruntálu startovala nejtěžší, tzv. Královská etapa. Měla sice jen 99 kilometrů, její cíl byl však ve výšce 1354 metrů nad mořem u vodní nádrže Dlouhé Stráně.

Závody dračích lodí mládeže se konaly na Slezské Hartě úplně poprvé
Vydáno 2. července 2024 7:20, Bruntál, Karel Soukop
Závody dračích lodí mládeže na Slezské Hartě měly být původně jen malou pozvánkou na velké závody dospělých v srpnu. Účast celkem 14 posádek základních i středních škol a atmosféra závodů si však za těmi velkými vůbec nezaostávala.

Obce, školy, učitelé i samotní závodníci vytvořili skutečné prostředí závodů dračích lodí dospělých.

Josef Fiedler, autor a hlavní pořadatel: „Tak jsme tady udělali první ročník závodů škol, to znamená, jedou se závody na dračích lodích, jsou to desetimístné lodě. Ještě to tady nikdy nejelo, tak jsme chtěli tady tu vodu přiblížit všem mladým lidem, kteří tady okolo Harty bydlí, aby si užili trošičku takového zážitku. Je konec školního roku, tak aby využili ten čas. Pořádáme to my, jako Veslařský klub Slezská Harta ve spolupráci s vodní záchrannou službou.“

Prestiž závodů zvedla také účast firmy která stojí i za velkými letními závody, poskytuje přesnou časomíru a organizační podporu.

Pavel Blaška, Torrsen Sports: „Školní závod malých dračích lodí na Slezské Hartě je první ročník letos a je domluveno hodnocení takovým způsobem, že každá posádka jede dvakrát tu krátkou trať a jednou dlouhou trať. Ty časy se sčítají. Celkový součet časů určuje výsledné pořadí. Kdyby náhodou došlo ke shodě, rozhoduje čas dlouhé tratě.“
Josef Fiedler, autor a hlavní pořadatel: „Čekají je vlastně dvě jízdy. Jedna jízda je sprint na 100 metrů a druhá jízda potom odpoledne je okruh na 500 metrů."

Na břeh Slezské Harty se sjeli vyslanci obcí a základních i středních škol. Fandit přijeli i rodiče. Většina závodníků si vyzkoušela dračí lodě úplně poprvé.

Věra Stašková, učitelka a trenérka ZŠ Zátor: „Ze základní školy ze Zátoru. My máme čtyři týmy, Černá perla, Somálští piráti, Black Kids a Esa z pralesa.“
Tým Black Kids: „My jsme ze Zátora ze školy, jsme Black Kids, z 8B. Já myslím, že jsme pádlovali velice dobře, byli jsme výborní. Podle nás na první závod je to fakt dobré.“
Rostislav Španko, rodiče, Dvorce: „My jsme ze Dvorců a podporujeme základní školu ve Dvorcích. Všechny tři třídy, tedy hlavně sedmáky. Byli druzí, to je úplně jedno. Důležité je, že jeli a že dojeli a neutopili se.“
Michal Jindra: „My jsme se pojmenovali Vydráci a jsme z bruntálského gymplu a snad se nám podaří to zajet co nejlíp. Jedeme teď poprvé stovku, pak jedeme ještě druhou stovku a nakonec máme i pětistovku, která bude asi nejnáročnější.“
Lenka Kasperlíková, učitelka: „My jsme ze Dvorců, máme tři týmy, věříme, že vyhrajeme a radši se zeptejte dětí. Tak věříme, že se jim bude dařit.“
Lucie Šimurdová: „!My jsme z Bruntálu, z Gymnázia Bruntál a jsme Bouda pro politiky. Poprvé jsme tady.“

V kategorii žáků nakonec zvítězily Bečky z bruntálské základní školy Okružní, mezi juniory zvítězili Esa z pralesa ze Zátora a středoškolskou kategorii vyhráli Vydráci z Gymnázia Bruntál.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/bruntalsko/bruntal/11000043813/zavody-dracich-lodi-mladeze-se-konaly-na-slezske-harte-uplne-poprve