Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Během vyučování vydírali a bili ostatní studenty. Středoškoláci čelí provinění

Bruntál |

Začátek školního roku odstartovali proviněním z výtržnictví, loupeže a vydírání. Dva mladí studenti na Bruntálsku útočili slovně i fyzicky na svého spolužáka. Nebáli se i vyhrožování. Násilníkům hrozí trest odnětí svobody až na 5 let.

Sotva začal školní rok, už mají problém. Dvojice studentů nejdříve sprostě nadávala svým spolužákům. Poté si troufli na staršího studenta, kterého zbili pěstmi.  

Jan Segsulka, mluvčí PČR MSK: "Mladíci prvního ročníku měli během přestávky ve škole společně napadnout nejdříve slovně vulgárními výrazy, a poté také fyzicky údery pěstí do obličeje a hrudníku jednoho ze svých starších spolužáků. Událost se stala v prostorách šaten školského zařízení před zraky dalších studentů. Následkem útoku bylo lehké zranění poškozeného."

Ve svých neprospěšných aktivitách pokračovali celý den. Spolužákovi vyhrožovali napadením, pokud jim nedá peníze. Chlapci vzali 500 korun a pod výhružkou měl následující den donést další peníze. 

Jan Segsulka, mluvčí PČR MSK: "O zhruba hodinu později ve stejných prostorách šaten měli oba agresoři vyzvat svého spolužáka pod pohrůžkou dalšího fyzického násilí, aby jim vydal finanční hotovost. Ze strachu jim zpřístupnil svou skřínku a batoh, ze kterého mu měli odcizit finanční hotovost ve výši 500 korun. Pod pohrůžkou dalšího napadení pak po něm měli požadovat, aby přinesl další peníze i následující den."

Napadený chlapec se nebál a celou situaci oznámil. Jeho spolužákům hrozí odnětí svobody až 5 let. 

Jan Segsulka, mluvčí PČR MSK: "Poškozený vzápětí s kamarádem odešel vše nahlásit vedení školy, které kontaktovalo rodiče a přijalo další opatření. Rodiče se po dohodě se školou následně obrátili na policisty. Obviněným vzhledem k jejich věku hrozí trest odnětí svobody až na 5 let."
Nahlásit chybu


K tématu

Ostravský rapper Hard Rico má jít za loupež a vydírání na 4 roky do vězení

1. dubna 2026 11:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Krajský soud v Ostravě poslal rappera Hard Rica na čtyři roky do vězení za loupež a vydírání. Podle rozsudku byl organizátorem napadení muže, kterého skupina donutila vydat peníze. Další obžalovaní dostali tresty od tří do pěti let. Rozsudek zatím není pravomocný.

Vydávali se za dívku a žádali muže o nahé fotky. Pak začalo vydírání

24. února 2026 11:21 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Vytvořili falešný profil mladé ženy a prosili muže o zaslání intimních fotek. Jakmile je získali, začali vyhrožovat. Dva mladí muži si vydíráním přišli na tři miliony korun. Můžou jít do vězení až na osm let.

Muž s nožem přepadl hernu v Orlové, policistům stejně neutekl a později ho dopadli

26. května 2025 19:38 | Orlová | Jiří Cileček

Kriminalisté z Karviné objasnili loupežné přepadení z konce dubna v herně v Orlové. Osmadvacetiletý muž, který přepadení spáchal pod pohrůžkou nožem, byl zadržen a obviněn ze zvlášť závažného zločinu. Hrozí mu až deset let vězení.


Při požáru zahradní chatky v Havířově zemřel senior

Dnes 9:17 | Havířov | Anna Břenková

Při nočním požáru chaty v Havířově přišel o život 86letý muž. Oheň zasáhl celý objekt i přilehlý skleník. Příčina vzniku požáru není jasná.

Nová metoda opravuje výtluky na cestách v Ostravě-Jihu

Včera 13:06 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Výtluky v Ostravě-Jihu letos opět mizí o něco rychleji, a to díky nové metodě silkot. Vysoutěžená firma je schopna touto metodou opravit denně až 100 metrů čtverečních plochy. Kromě toho ale Technické služby vyjíždějí také s dva roky starým jetpatcherem.

Sociální služby města Havířova zlepšily podmínky pro zaměstnance

Včera 9:24 | Havířov | Bára Kelnerová

Sociální služby zmodernizovaly zázemí pro své zaměstnance na ulici Moskevská. Nové prostory mají zaměstnancům nabídnout lepší podmínky pro odpočinek i administrativní práci během náročných směn.

Ostravské pejskaře už počtvrté potěší akce Pes - Přítel na Jihu

Včera 13:10 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Den plný zábavy, ukázek a aktivit zaměřených na čtyřnohé přátele. Akce Pes – přítel na Jihu v sobotu 16. května opět zaplní tzv. psí louku v Bělském Lese. Součástí programu bude i vyhlášení výsledků soutěže Psí sympaťák roku 2026.

Stavba nového domova pro seniory v Karviné jde do finále, otevře se už na podzim

11. května 2026 17:25 | Karviná | Anna Břenková

Stavba moderního domova pro seniory v Karviné-Novém Městě úspěšně míří do svého konce. Hrubé práce jsou hotové a řemeslníci se nyní přesunuli do vnitřních prostor. Hotovo by mělo být už na podzim. Nové zařízení nabídne zázemí pro sto čtyřicet klientů a přinese do regionu přibližně stovku nových pracovních míst.

Harlejácký gulášfest nabídl rekordních 30 gulášů. Motorkáři ale myslí i na charitu

Včera 11:37 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Tradiční ostravský harlejácký gulášfest překonává rekordy v oblíbenosti a to nejen mezi soutěžícími, ale i mezi návštěvníky. Proto mohou pořadatelé každý rok předat významnou sumu na charitu. Letos tak pomohli s léčbou postiženým bratrům Šimonovi a Matějovi.

Na půlmaraton vyběhl rekordní počet vytrvalců, odnášeli si medaile se sv. Šebestiánem

Včera 15:04 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Konal se devátý ročník Novojičínského půlmaratonu. Na start vytrvalostního závodu se postavilo ví než 450 běžců.

Cesta vody v Bělském lese bude prodloužena o téměř 600 metrů

Včera 12:59 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Bělský les v Ostravě se stal unikátním místem, kde se díky odborníkům daří skloubit ekologickou a rekreační funkci. Hlavní podíl na tom má zpřístupnění zajímavých míst a jejich vzájemné pospojování pomocí nejrůznějších chodníků a stezek. Tzv. Cestu vody nyní čeká další rozšíření.

Řidiči v Havířově museli platit pokuty a odtahovou službu, když blokovali čištění ulice

11. května 2026 11:23 | Havířov | Bára Kelnerová

Blokové čištění komunikací v Havířově opět zkomplikovali řidiči, kteří nerespektovali dopravní značení. Ve Fibichově ulici, která měla být prázdná, zůstaly tři desítky aut.

Oderská mlýnice přivítala přes půl tisíce cyklistů nejen z Česka

Včera 13:30 | Odry | Michal Slonina

Oblíbený závod Oderská mlýnice již po dvacáté přivítal cyklisty v Oderských vrších. Nezvyklý název získal po stoupání nad Spálovem, kde se závod konal od roku 2000. Start i cíl sice už dva roky hostí Odry, mlýnice se ale jezdí pořád.

Motorkářské Vítání jara 2026 zaplnilo centrum Bruntálu stovkami motorek

Dnes 7:15 | Bruntál | Karel Soukop

Již posedmnácté se do centra Bruntálu sjely stovky motorek a především motorkářů na akci Vítání jara. Ani chladnější počasí neovlivnilo jejich množství a účast návštěvníků z města i okolí.

V Karlově Studánce zahájili lázeňskou sezónu s biskupským požehnáním pramenů

11. května 2026 16:11 | Bruntál | Karel Soukop

Horské lázně Karlova Studánka prožily velmi slavnostní den. Po několikaleté pauze opět proběhlo slavnostní zahájení lázeňské sezóny s bohatým kulturním programem v celých lázních. Zahájení korespondovalo i s každoročním žehnáním léčivých pramenů.

ZUŠ v Bruntále byla založena před 80 lety

11. května 2026 8:24 | Bruntál | Karel Soukop

Hned několik základních škol v Bruntále slaví letos svá kulatá výročí. Základní umělecká škola (ZUŠ) v Bruntále byla založena již před 80 lety. Má přes 600 žáků a pobočky v Horním Benešově, Dvorcích a Vrbně pod Pradědem.

MSN Krnov pořádala první Den zdraví po sloučení nemocnic Bruntál, Krnov, Rýmařov

9. května 2026 15:44 | Bruntál | Karel Soukop

Ve velkolepém stylu uspořádala krnovská nemocnice letošní den zdraví. Byl první po sloučení všech tří nemocnic v okrese a navíc se konal v prostorách unikátního rehabilitačního respiria.

Tradiční Skok přes kůži ukázal dávnou tradici pasování do stavu hornického

7. května 2026 12:17 | Bruntál | Karel Soukop

Již 137. ročník tradiční akce Skok přes kůži proběhl v Bruntále. Dávná hornická tradice ožívá každoročně pokaždé v jiném městě již od roku 1852. VŠB - Technická univerzita Ostrava v letošním roce pro ni vybrala Bruntál jako nejstarší hornické město v zemi.

Velká mezinárodní výstava lega, jeho unikátů a rarit

7. května 2026 12:10 | Bruntál | Karel Soukop

Do Bruntálu mířily kroky konstruktérů, projektantů a tvůrců unikátů a rarit z Lega z celého světa. Lego je stavebním fenoménem doslova pro všechny generace. Největší letadlo, ruské kolo z Guinessovy knihy rekordů. Světové unikáty a originály. To vše bylo k vidění na 3. Mezinárodní výstavě kostek.

Během vyučování vydírali a bili ostatní studenty. Středoškoláci čelí provinění
Vydáno 20. října 2025 9:30, Bruntál, Anna Břenková
Začátek školního roku odstartovali proviněním z výtržnictví, loupeže a vydírání. Dva mladí studenti na Bruntálsku útočili slovně i fyzicky na svého spolužáka. Nebáli se i vyhrožování. Násilníkům hrozí trest odnětí svobody až na 5 let.

Ilustrační foto: Policie ČR

Sotva začal školní rok, už mají problém. Dvojice studentů nejdříve sprostě nadávala svým spolužákům. Poté si troufli na staršího studenta, kterého zbili pěstmi.  

Jan Segsulka, mluvčí PČR MSK: "Mladíci prvního ročníku měli během přestávky ve škole společně napadnout nejdříve slovně vulgárními výrazy, a poté také fyzicky údery pěstí do obličeje a hrudníku jednoho ze svých starších spolužáků. Událost se stala v prostorách šaten školského zařízení před zraky dalších studentů. Následkem útoku bylo lehké zranění poškozeného."

Ve svých neprospěšných aktivitách pokračovali celý den. Spolužákovi vyhrožovali napadením, pokud jim nedá peníze. Chlapci vzali 500 korun a pod výhružkou měl následující den donést další peníze. 

Jan Segsulka, mluvčí PČR MSK: "O zhruba hodinu později ve stejných prostorách šaten měli oba agresoři vyzvat svého spolužáka pod pohrůžkou dalšího fyzického násilí, aby jim vydal finanční hotovost. Ze strachu jim zpřístupnil svou skřínku a batoh, ze kterého mu měli odcizit finanční hotovost ve výši 500 korun. Pod pohrůžkou dalšího napadení pak po něm měli požadovat, aby přinesl další peníze i následující den."

Napadený chlapec se nebál a celou situaci oznámil. Jeho spolužákům hrozí odnětí svobody až 5 let. 

Jan Segsulka, mluvčí PČR MSK: "Poškozený vzápětí s kamarádem odešel vše nahlásit vedení školy, které kontaktovalo rodiče a přijalo další opatření. Rodiče se po dohodě se školou následně obrátili na policisty. Obviněným vzhledem k jejich věku hrozí trest odnětí svobody až na 5 let."
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/bruntalsko/bruntal/11000051199/behem-vyucovani-vydirali-a-bili-ostatni-studenty-stredoskolaci-celi-provineni