Sprejeři své umění přímo předváděli na Chelčického ulici v Bruntále a akce proběhla v rámci prevence kriminality. Šárka Šmatelková
koordinátora prevence kriminality: "Prevence kriminality ji zaštítila s tím, že podporuje aktivity těchto mladých nadšenců. Jednoznačně se přiklání k tomu, že je nutné legalizovat ve městě určité plochy, kde tyto tyto akce mohou probíhat, aby se skutečně nedělo to, že jsou počmárané plochy, které město nechce mít takovým způsobem znečištěné."
Graffiti už rozhodně není žádnou novinkou. Svými kořený sahá do 60. let minulého století a za jeho duchovního otce je považován mladík řečený TAKI.
Michal Holubec, streetworker, Občanské sdružení Open House: "TAKI 183 si říkal. Ten vlastně začal dělat poslíčka, rozvážel různé věci a mezi tím už popisoval ulice svým jménem, jakože svou přezdívkou."
Graffiti rozhodně není jenom bezuzdné vandalství. Je to uznávaná pouliční forma umění, které má ve svých špičkových formách nesporné umělecké hodnoty.
Michal Holubec, streetworker, Občanské sdružení Open House: "Graffiti je jednou z forem streetartu, kterou vlastně lidé, ti sprejeři, považují za formu umění. Tíhnou k tomu lidé, co tíhnou k alternativnímu umění."
Zájemci o graffiti mohou získat základní informace v bruntálském klubu Open House nebo přímo u streetworkera Michala Holubce.