Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Krnově vznikla nová tradice. Integrační koncert

  • Krnov,

Integrovaný koncert zažili vůbec poprvé mateřská a základní škola Slezské diakonie z Krnova společně se speciálním střediskem školní výchovy z Prudniku. Děti se předvedly v koncertní síni svatého Ducha.

„Nacházíme se v krásné koncertní síni v předvánočním čase. Je to 1.ročník integračního koncertu. Chtěli bysme zachovat tradici, chtěli bysme, aby se tyhle dvě organizace, jak MŠ a ZŠ v Krnově tak speciální organizace v Prudniku propojovaly a byly spolu a tento koncert vytvářely každý rok. A myslím si, že právě ten předvánoční čas pro to je nejlepší. A nesmíme zapomenout., že tento program by nevznikl, pokud bysme nerealizovali náš krásný dvouletý projekt Náš svět hudby,“ popisuje pořadatelka koncertu Eva Čechová.

Každá škola si připravila svůj vánoční program. Většinou se zpívalo, polské děti i tančily a zazněly i známé koledy. 

„Myslím, že to bude sjvělá spolupráce obou těch organizací, nejen v rámci projektů, ale tak zvlášť,“ dodává Jolana Korzeniowska ze střediska kultury v Prudniku.

„Já jsem úplně nadšený, jsem strašně rád, že mě oslovili z MIKSu krnovského, jestli bysme se rádi zúčastnili tohoto koncertu spolu s dětmi ze speciální školy a  je to super, že to vyšlo. Děti jsou skvělé, uvidíme, jak to bude až přijde posluchačstvo, ale musí to brát tak, že jsou to děti ze spec. školy ale zpívají s láskou a od srdíčka,“ konstatuje ředitel MŠ, ZŠ a SŠ Slezské diakonie Petr Chromčák.

Celý koncert měl výjimečnou atmosféru, protože rodiče zažili takto své děti vůbec poprvé  Z tohoto koncertu by měla vzniknout tradice, takže se určitě uskuteční i příští rok, A možná nebude jen pro rodiče dětí, ale také pro širokou veřejnost.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků