Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Škola v Čeladné je světová a nebojí se řemesel

  • Čeladná,

Když skončí hodina, vyrojí se ze tříd Základní školy Čeladná zhruba 210 žáků. Těm se zde učitelé věnují nejen v rámci klasického vzdělávacího programu, ale i nadstandardním zapojením do celé řady projektů. Dnes představíme alespoň dva z nich.

“Je to projekt OKAP, do kterého jsme zapojeni díky Střední školy řemesel ve Frýdku-Místku. Je cílen na žáky druhého stupně, protože se jim snaží ukázat  pestrost řemesel,” uvedla Jana Satinská, ředitelka ZŠ Čeladná. 

V rámci tohoto projektu tak žáci v březnu už počtvrté  zavítali do dílen a specializovaných učeben zmíněné partnerské školy. 

“Vyzkoušeli jsme si různé stroje a manuální práce v tom oboru, ve kterém jsme zrovna byli,” zavzpomínal Václav Chaloupecký, ZŠ Čeladná.  

“Mohli jsme si tam vyzkoušet práci se dřevem, spájení plastů a práci s kovem,” přidal se Matěj Kubiesa, ZŠ Čeladná.  

Druhý projekt oslovuje děti z prvního stupně. Jedná se o program Světová škola zaštítěný organizací Člověk v tísni. A právě “světovou” je díky získanému certifikátu i škola v Čeladné.   

”Jedná se o začlenění globálních témat do výuky. Tedy děti se učí o problémech, které trápí je, a také, které se vyskytují ve světě,” vysvětlila Martina Marková, vedoucí vychovatelka školní družiny ZŠ Čeladná. 

V rámci Světové školy zpracovali zdejší žáci téma zaměřené na zásady šetrné turistiky.  

“Měli jsme projektový den, házeli jsme na žabičku, a to znamenalo, že nemáme kupovat slonovinu a želvovinu,” popsala projekt Natálie Lančová, ZŠ Čeladná. 

“Jeli jsme do Prahy, kde jsme přednášeli projekt Medvědi nevědí, že turisti nemají zbraně,” doplnila spolužačku Adéla Kubiesová, ZŠ Čeladná. 

Už ve čtvrtek 11. dubna ve škole přivítají další pokračovatele těchto projektů - koná se zde zápis do 1. třídy. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy