Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Navštívili jsme první školní den v Čeladné, v lavicích tamní školy je 30 prvňáčků

  • Čeladná,

Napočítat tam a zpátky do pěti to už je hračka pro prvňáčky, kteří počátkem září usedli do lavic Základní školy Čeladná. Ve dvou třídách tu zahájilo vzdělávací proces 30 dětí.

“Pokud je počet prvňáčků větší, jako třeba letos třicet, tak se je škola snaží rozdělit do dvou tříd, aby jich nebylo hodně. Takže jsem si rozdělili prvňáčky na dvě třídy. Lépe se nám s nimi pracuje a lépe se  adaptují na školní prostředí,” uvedla Eva Pálková, učitelka 1.B. 

“Líbí se mi tu, jsou tu docela lehké úkoly,” pokrčil rameny jeden z prvňáků. “Umím počítat do stovky,” přidala se spolužačka. “Líbí se mi paní učitelky a celá škola,” svěřila se další šestiletá dívka. 

Jednu třídu prvňáčků jsme tedy zastihli při matematice, druhou při hodině tělesné výchovy.  

Postupné zvykání si na školu je podle pedagogů prvního stupně individuální záležitostí a vyžaduje trpělivost.   

“Je to celkem dlouhodobý proces, než si děti zvyknou na školu, musí se naučit veškerá pravidla, která ve škole fungují, učí se sžívat se spolužáky a my učitelé se jim to snažíme zpříjemnit,” podotkla Jarmila Javůrková, učitelka 1.A. 

Za výhodu a dobrou přípravu pro nástup do 1. třídy tu určitě považují poslední povinný rok docházky v mateřských školách. 

“Protože většina těch dětí umí držet tužku, jsou takové komunikativnější než to bývalo kdysi, když děti do školky nemusely. A jsou živé, jako to dneska bývá,” přidala se kolegyně Eva Pálková. 
CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Chlebovice
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Raškovice
Raškovice
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 3 620 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků