Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

FRÝDLANT n. O: sdělení a opatření úřadů na území Frýdlantu nad Ostravicí k pandemii COVID-19 AKTUALIZACE UKONČENA 17.5.

 • Čeladná,

V tomto článku shrnujeme důležitá oznámení a opatření Města Frýdlant nad Ostravicí a dalších institucí, které je důležité sdělovat občanům žijící na území města. Pokud máte další důležité informace k publikaci v tomto článku, zašlete je prosím na email: internet@polar.cz. Článek průběžně aktualizujeme.

Krizový štáb 

tel. 558 604 100, 558 604 102
e-mail: krizovystab@frydlantno.cz

Základní informace:

www: https://www.frydlantno.cz/index.asp
Facebook: https://www.facebook.com/MestoFrydlantNadOstravici/?ref=bookmarks

Budovy Městského úřadu Frýdlant nad Ostravicí

S ohledem na opatření přijatá usnesením vlády ze dne 09.04.2020 o mimořádných opatřeních Ministerstva zdravotnictví k podmínkám činnosti orgánů veřejné moci a správních orgánů oznamujeme, že nově, od pondělí 20.04.2020, obnovujeme činnost Městského úřadu ve Frýdlantu nad Ostravicí ve standardním rozsahu úředních hodin za níže uvedených pravidel pro provoz úřadu, a to do odvolání takto:

Pravidla provozu:

Budovy MěÚ na Náměstí čp. 3, čp. 9 a ul. Hlavní 139 budou uzamčeny a vstup pro vyřízení úředních záležitostí bude umožněn klientům (žadatelům) v úředních hodinách pouze po předchozí telefonické dohodě – objednávce s jednotlivými referenty daného odboru, popř. přes elektronický rezervační systém (občanské průkazy, cestovní doklady, řidičské průkazy, technické průkazy). Pokračování zde: https://www.frydlantno.cz/nastaveni-urednich-hodin-meu-frydlant-nad-ostravici-od-20-04-2020-do-odvolani/d-23536

Vstup do budov je možný pouze po předchozí domluvě s příslušným referentem, který si návštěvu u vchodu osobně vyzvedne. Vstup do budov bez ochranné roušky není možný.

VYUŽÍVEJTE BEZKONTAKTNÍHO STYKU!
Tel: 558 604 111
Kontakty na jednotlivé zaměstnance najdete ve spodní části webových stránek. Rozděleny jsou podle jednotlivých odborů: https://www.frydlantno.cz

Služba SENIOR TAXI je dočasně pozastavena

Školství

Mateřská škola Frýdlant nad Ostravicí, Janáčkova 1444, příspěvková organizace a její odloučená pracoviště v Lubně, Nové Vsi a na ulici Smetanova uzavřeny.

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí, nám. T. G. Masaryka 1260 a Základní škola Frýdlant nad Ostravicí, Komenského 420 otevřena od 11. 5. 2020 pro žáky devátých ročníků. Organizaci konzultačních dnů najdete na webových stránkách: www.zsfrydlant.cz, www.zskomenskehofno.cz.

  Od 25. 5. 2020 začíná výuka pro žáky I. stupně základních škol. 

  Zápis na frýdlantských základních školách

   V souvislosti s mimořádnými opatřeními Ministerstva zdravotnictví k ochraně obyvatelstva a rozhodnutím vlády ČR o vyhlášení nouzového stavu se zápis k povinné školní docházce na obě frýdlantské základní školy uskutečnil v termínu 1. – 24. dubna 2020 bez osobní přítomnosti zapisovaných dětí a jejich zákonných zástupců. Na webových stránkách jednotlivých škol najdete rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání. (www.zskomenskehofno.cz , www.zsfrydlant.cz ).

   Zápis do Mateřské školy Janáčkova, MŠ Smetanova, MŠ Nová Ves, MŠ Lubno se uskuteční v termínu od 2.5. do 16.5.2020 bez osobní přítomnosti dětí a jejich zákonných zástupců. Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání na školní rok 2020/2021 a čestné prohlášení k očkování je ke stažení stránkách mateřské školy https://msjanackova.cz/informace-k-zapise/.

    Zajištění služeb

    Prostřednictvím společnosti ADRA zajišťujeme nákup základních potravin a drogistického zboží občanům v nařízené karanténě nebo starším občanům, kterým je doporučováno nevycházet z domu.

    Tel: 739 172 522, a to pondělí a středa 8:00-17:00, úterý a čtvrtek 8:00-14:00 a pátek 8:00-12:00.

    Mobilní rozhlas

    Občanům města doporučujeme stažení aplikace Mobilní rozhlas města Frýdlantu nad Ostravicí, kde pravidelně zveřejňujeme aktuální informace: https://frydlantno.mobilnirozhlas.cz/

    Ostatní

    TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM je od 27. dubna 2020 otevřeno.

    Kulturní centrum, kino od 12. 5. 2020 otevřeno, Městská knihovna otevřena. Více na www.kcfno.cz.

    Nahlásit chybu

    Nejčtenější zprávy

    PR články

    Více PR článků


    Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
    Frýdek-Místek
    od 15 200 Kč/měsíc

    Detail

    Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
    Frýdek-Místek
    od 16 800 Kč/měsíc

    Detail

    "ALPRESS" společnost s ručením omezeným - pracoviště Frýdek-Místek
    Frýdek-Místek
    od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

    Detail