Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

FRÝDLANT n. O: sdělení a opatření úřadů na území Frýdlantu nad Ostravicí k pandemii COVID-19 AKTUALIZACE UKONČENA 17.5.

 • Čeladná,

V tomto článku shrnujeme důležitá oznámení a opatření Města Frýdlant nad Ostravicí a dalších institucí, které je důležité sdělovat občanům žijící na území města. Pokud máte další důležité informace k publikaci v tomto článku, zašlete je prosím na email: internet@polar.cz. Článek průběžně aktualizujeme.

Krizový štáb 

tel. 558 604 100, 558 604 102
e-mail: krizovystab@frydlantno.cz

Základní informace:

www: https://www.frydlantno.cz/index.asp
Facebook: https://www.facebook.com/MestoFrydlantNadOstravici/?ref=bookmarks

Budovy Městského úřadu Frýdlant nad Ostravicí

S ohledem na opatření přijatá usnesením vlády ze dne 09.04.2020 o mimořádných opatřeních Ministerstva zdravotnictví k podmínkám činnosti orgánů veřejné moci a správních orgánů oznamujeme, že nově, od pondělí 20.04.2020, obnovujeme činnost Městského úřadu ve Frýdlantu nad Ostravicí ve standardním rozsahu úředních hodin za níže uvedených pravidel pro provoz úřadu, a to do odvolání takto:

Pravidla provozu:

Budovy MěÚ na Náměstí čp. 3, čp. 9 a ul. Hlavní 139 budou uzamčeny a vstup pro vyřízení úředních záležitostí bude umožněn klientům (žadatelům) v úředních hodinách pouze po předchozí telefonické dohodě – objednávce s jednotlivými referenty daného odboru, popř. přes elektronický rezervační systém (občanské průkazy, cestovní doklady, řidičské průkazy, technické průkazy). Pokračování zde: https://www.frydlantno.cz/nastaveni-urednich-hodin-meu-frydlant-nad-ostravici-od-20-04-2020-do-odvolani/d-23536

Vstup do budov je možný pouze po předchozí domluvě s příslušným referentem, který si návštěvu u vchodu osobně vyzvedne. Vstup do budov bez ochranné roušky není možný.

VYUŽÍVEJTE BEZKONTAKTNÍHO STYKU!
Tel: 558 604 111
Kontakty na jednotlivé zaměstnance najdete ve spodní části webových stránek. Rozděleny jsou podle jednotlivých odborů: https://www.frydlantno.cz

Služba SENIOR TAXI je dočasně pozastavena

Školství

Mateřská škola Frýdlant nad Ostravicí, Janáčkova 1444, příspěvková organizace a její odloučená pracoviště v Lubně, Nové Vsi a na ulici Smetanova uzavřeny.

Základní škola Frýdlant nad Ostravicí, nám. T. G. Masaryka 1260 a Základní škola Frýdlant nad Ostravicí, Komenského 420 otevřena od 11. 5. 2020 pro žáky devátých ročníků. Organizaci konzultačních dnů najdete na webových stránkách: www.zsfrydlant.cz, www.zskomenskehofno.cz.

  Od 25. 5. 2020 začíná výuka pro žáky I. stupně základních škol. 

  Zápis na frýdlantských základních školách

   V souvislosti s mimořádnými opatřeními Ministerstva zdravotnictví k ochraně obyvatelstva a rozhodnutím vlády ČR o vyhlášení nouzového stavu se zápis k povinné školní docházce na obě frýdlantské základní školy uskutečnil v termínu 1. – 24. dubna 2020 bez osobní přítomnosti zapisovaných dětí a jejich zákonných zástupců. Na webových stránkách jednotlivých škol najdete rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání. (www.zskomenskehofno.cz , www.zsfrydlant.cz ).

   Zápis do Mateřské školy Janáčkova, MŠ Smetanova, MŠ Nová Ves, MŠ Lubno se uskuteční v termínu od 2.5. do 16.5.2020 bez osobní přítomnosti dětí a jejich zákonných zástupců. Žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání na školní rok 2020/2021 a čestné prohlášení k očkování je ke stažení stránkách mateřské školy https://msjanackova.cz/informace-k-zapise/.

    Zajištění služeb

    Prostřednictvím společnosti ADRA zajišťujeme nákup základních potravin a drogistického zboží občanům v nařízené karanténě nebo starším občanům, kterým je doporučováno nevycházet z domu.

    Tel: 739 172 522, a to pondělí a středa 8:00-17:00, úterý a čtvrtek 8:00-14:00 a pátek 8:00-12:00.

    Mobilní rozhlas

    Občanům města doporučujeme stažení aplikace Mobilní rozhlas města Frýdlantu nad Ostravicí, kde pravidelně zveřejňujeme aktuální informace: https://frydlantno.mobilnirozhlas.cz/

    Ostatní

    TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM je od 27. dubna 2020 otevřeno.

    Kulturní centrum, kino od 12. 5. 2020 otevřeno, Městská knihovna otevřena. Více na www.kcfno.cz.
    Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
    Frýdek-Místek
    od 12 600 Kč/měsíc

    Detail

    CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Raškovice
    Raškovice
    od 16 800 Kč/měsíc

    Detail

    AGRICOOP Třinec a.s., kravín Vendryně
    Vendryně
    od 19 000 do 20 000 Kč/měsíc

    Detail

    Nejčtenější zprávy

    PR články

    Více PR článků