Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Deváťáci dnes škole zamávali v Kalusově památníku

  • Čeladná,

Slavnostně, s trochou humoru i smutku, proběhlo 30. června loučení s deváťáky základní školy v Čeladné. Vyřazování absolventů se konalo symbolicky v památníku Josefa Kaluse, který sídlí v budově bývalé školy.

video: TV Polar
Jana Satinská, ředitelka ZŠ Čeladná: “Jako každý rok je nám líto, že ty mladé lidi tady už nebudeme potkávat a těší nás, že jsme je poznali. Teď vykročí do života a my jsme je vybavili, čím jsme mohli. Znalostmi, vědomostmi, dovednostmi a dál už je to na nich, jak ten život uchopí.”

Jako vzpomínku na školu si absolventi odnášeli šerpu, dárek v podobě hrníčku a originální knížku.

Pavol Lukša (DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné: “My jim už několikátým rokem děláme takový almanach, kde se ty děti najdou od první třídy až po devátou. Takže tady tato kniha patří Anetce Halabicové, má tu fotku, jak vypadala v první třídě a vedle další, na které je vidět, jaká fešanda odchází z deváté třídy.”
Aneta Halabicová, absolventka ZŠ Čeladná: “Bylo to takové složité, protože jsme se neviděli tak dlouho. Tu devítku jsme si tak neužili, takže to bylo takové složité. A škola byla hodně dobrá, budu vzpomínat.”
Václav Chaloupecký, absolvent ZŠ Čeladná: “Ty poslední dva roky, rok jsme spolu moc nebyli, s některými jsme nebyli vůbec v kontaktu. Představoval jsem si, že ten poslední rok budeme více spolu.”

Užít si společně poslední školní den ale mohli všichni naplno, venkovní areál Kalusova památníku se odpoledne stal dějištěm letní akce Hurá na prázdniny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyPodané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 20 600 Kč/měsíc

Detail

Podané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 21 500 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry