Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čeladenští vzdají hold Josefu Kainarovi, tento básník prožil válku v Beskydech

  • Čeladná,

Kultura se vrací do našich životů a v Čeladné už připravují zajímavou akci i na podzim. Bude to hudebně-poetický pořad věnovaný básníkovi, hudebníkovi, výtvarníkovi a překladateli Josefu Kainarovi. Od jeho úmrtí uplyne letos 50 let.

Ladislav Pilař, autor pořadu: “Právě proto, že je to takový všeumělec, a protože jeho básně a jeho texty, překlady evergreenů nás, většinu starších lidí, provázely mládím, dospíváním, vyspíváním, tak jsem si myslel, že by to byl fajn pořad.”

Dalším důvodem, proč se Ladislav Pilař, lékař a hráč na trombon, rozhodl věnovat právě Kainarovu dílu je i to, že tento básník druhou světovou válku prožil v Beskydech, na Ostravici a na chatě na Lysé Hoře.

Jako partnerku pro interpretaci Kainarových veršů si vybral Sofii Sobkovou, kterou poprvé slyšel recitovat při otevírání památníku Josefa Kaluse loni v létě.

Martina O’Reilly, kulturní komise, Čeladná: “Jsem ráda, že zase můžeme připravit nějakou kulturní akci. Doufám, že nám to na podzim všechno vyjde. Jsem také ráda, že můžeme představit dva umělce z Čeladné, kteří se spojili tady u památníku Josefa Kaluse.”

Komponovaný pořad pod taktovkou Ladislava Pilaře vznikne prolínáním hudby, recitace a zpěvu.Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávySTEP Trans s.r.o. - pracoviště Krmelín, KONTAKTNÍ OSOBA Štěpán Pavel, tel.: 722 946 943, e-mail: doprava@steptrans.eu
Krmelín
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Hrtus & Partner s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 100 Kč/hod.

Detail

Ing. Petr Bobek - pracov. Horní Tošanovice
Horní Tošanovice
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail