Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Čeladné je na náměstí solární dobíječka kol i mobilů

  • Čeladná,

Obyvatelé, ale především i turisté mohou v Čeladné ocenit novinku, do které investovala obec. Na náměstí stojí solární dobíjecí stanice. Lidé ji mohou využít pro dodání energie do svých elektrokol nebo i mobilních telefonů.

Pavol Lukša (DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné: “Obec Čeladná se připravuje na letní turistickou sezonu a pořídila do centra obce tuto nabíjecí stanici, které je zároveň meteostanicí. Najdete tady kompresor, najdete tady čtyři skříňky na nabíjení mobilů, autozásuvky i zásuvky na nabíjení kol. To znamená ke spokojenosti nejen turistů, ale všech návštěvníků obce jsme připravili tuto nabíjecí stanici, která snad najde uplatnění, protože ty požadavky tady byly a my jsme jim vyhověli.”

Čtyři stojany na elektrokola jsou uzamykatelné, stejně tak tři boxy na dobíjení telefonů. Umístění zařízení v centru volila obec záměrně.

Pavol Lukša (DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné: “Jednak, ať to máme pod kontrolou radnice a samozřejmě tu je velký pohyb lidí, kteří tu nacházejí útočiště v kavárnách, hotelu. Dají si tam kafíčko mezitím se jim tu dobijí kola.”

Celé zařízení vyšlo na zhruba 250 tisíc korun. V případě nedostatku slunečního svitu jej dobíjí připojení na elektrickou síť. Co se týče oblasti cestovního ruchu, hodlá se letos Čeladná zaměřit i na propagaci. Svá atraktivní místa, jako je náměstí, Památník Jana Kaluse, golfové hřiště, Beskydské rehabilitační centrum nebo i hotel Yura, který je majetkem obce, zviditelní například v rámci televizních Cyklotoulek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy