Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čeladná podporuje petici za obnovu dětského oddělení nemocnice ve Frýdku-Místku

  • Čeladná,

Zastupitelé Čeladné na své poslední schůzi vyslovili nesouhlas a rozhořčení s omezením provozu dětského oddělení ve frýdecko-místecké nemocnici, která je spádovou i pro tuto obec.

Pavol Lukša (DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné: “A to opravdu rozezlilo zastupitele do běla, protože i v době, kdy dneska pomáháme Ukrajině, se ruší dětské oddělení, kterého je potřeba. Pro 150 tisícový region, jako je Frýdek-Místek, je to opravdu nepatřičné. Zastupitelstvo mě pověřil jednáním s panem hejtmanem, a také abych informoval primátora Frýdku-Místku, že v tom Frýdek-Místek nezůstane samotný.”

O situaci v nemocnici informovala v Čeladné členka zdejšího zastupitelstva, Jarmila Bartonová, která je dětskou kardioložkou v místecké poliklinice.

Záznam ze zastupitelstva obce Čeladná: “První můj dotaz byl, kdo zajistí porodnici, protože porodnice bez dětského nemůže být. Tak mi bylo řečeno, že se budou hledat doktoři v Olomouci, kteří tu budou za slušný balík jezdit na 24 hodiny, jinak by museli zavřít i toto oddělení. Prostě nedořešené, nekoncepční. To, že není dětských lékařů, to je celorepublikový problém. To už se řeší deset let.”

Zřizovatelem nemocnice je Moravskoslezský kraj. Občané Čeladné, kteří chtějí podpořit obnovu dětského oddělení, tak mohou učinit podpisem petice, ta je na obecním úřadě, v knihovně a informačním centru.

Dále zastupitelstvo na této schůzi přijalo závěrečný účet obce za rok 2021 a také odsouhlasilo pomoc Ukrajině ve výši 100 tisíc korun. Kromě toho našlo v obci azyl několik ukrajinských rodin, ve škole je zhruba 10 ukrajinských dětí.

Nahlásit chybu


K tématu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail