Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pacientům hospice slouží nový dřevěný altán

Frýdeckomístecký hospic vybudoval na rozlehlé zahradě svého areálu dřevěný altán. Zejména v letních měsících bude chránit před sluncem a poskytne pacientům dostatečně zastíněný prostor.

Hospic ve Frýdku-Místku, který jako jeden z mála provozuje město, nabízí svým pacientům služby na vysoké profesionální úrovni. Jeho vedení se snaží zpříjemnit pobyt v tomto zařízení nejen neustálým zvyšováním ošetřovatelského komfortu, ale také prostřednictvím volnočasových aktivit, které významně přispívají k celkové pohodě pacientů. A aby hospic zajistil svým pacientům pohodu ještě větší, vybudoval na jaře tohoto roku na své zahradě dřevěný altán.

Libor Koval (KDU-ČSL), zastupitel pověřený řízením sociálního odboru: “V areálu zahrady hospice byl pro jeho obyvatele vybudován altán pro příjemné posezení za pěkných i méně pěkných letních dnů. V tomto altánu budou konány různé kulturní akce.”

Altán bude využíván hlavně v letních měsících, kdy bude chránit před pálícím sluncem a poskytne pacientům zastíněný a příjemný prostor pro vykonávání aktivizačních činnosti, ale také pro příjemně strávený čas po boku svých nejbližších.

Jan Jursa, ředitel hospice: “Myšlenka výstavby altánu vznikla tak, že jsme se často setkávali s jemným naznačením, že ač máme krásnou zahradu, tak zelený porost ještě není dostatečně vzrostlý, aby poskytoval dostatek stínu, a proto jsme se rozhodli vybudovat altán. Ten bude využíván k pořádání různých akcí, které se snažíme pro naše klienty pořádat, ať už je to smažení vaječiny, placků, nebo pořádání různých společenských akcí, jako koncertů apod.”

Při pořádání akcí v altánu dobře poslouží i vedle vybudované ohniště. Hospic disponuje 30 lůžky pro nevyléčitelně nemocné pacienty, u kterých není možná léčba vedoucí k uzdravení, ale prostřednictvím paliativní péče je u nich možné zmírnit důsledky onemocnění. Jejich pobyt není časově omezen. Vedle toho hospic nabízí také odlehčovací službu pro osoby, o které je jinak pečováno v domácím prostředí, a to až po dobu 90 dní.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy