Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek ocenil výrazné osobnosti města

Na Festivalu partnerských měst proběhlo v rámci programu také předání Ceny statutárního města Frýdek-Místek za rok 2015. Tu si zasloužily osobnosti, které výrazně přispěly k rozvoji města.

Frýdek-Místek každoročně uděluje Cenu města třem vybraným osobnostem, které se v různých oblastech zasloužily o jeho rozvoj. Předávání cen se v rámci Festivalu partnerských měst uskutečnilo i letos a první oceněnou se stala pětadevadesátiletá lidová básnířka Olga Tlučková, která cenu získala za přínos v literární a kulturní oblasti.

Olga Tlučková, lidová básnířka: “No co nadělám, když mi to vrazili, tak to mám. Ale je to pěkné.”

Cenu statutárního města Frýdek-Místek za rok 2015 si na pódiu jako druhý převzal i Jaromír Polášek, a to za jeho badatelskou, literární, publikační, výzkumnou a další odbornou činnost týkající se města Frýdku-Místku.

Jaromír Polášek, badatel: “Člověku to udělá radost, protože přece jenom jsem patriot, jsem zdější rodák. Naše rodina tady žije vlastně od středověku, i když s tatínkovi strany zhruba těch asi 120 let.”

Za přínos v oblasti sportu získal ocenění také olympionik, reprezentant ČR v plážovém volejbalu Přemysl Kubala. A protože v době předávání cen bojoval i ve svých dvaačtyřiceti letech o titul mistra ČR, převzal cenu jeho otec Milan, který je sám paralympijským medailistou. Nad úspěchy syna nešetřil chválou.

Milan Kubala, otec Přemysla Kubaly: “Jsem na syna hodně hrdý, protože pokračuje ve sportovní tradici. Já i manželka jsme sportovci a kluk dobře drží linii.”

Spolu s cenou města si ocenění odnesli také pamětní list, umělecké dílo s motivem města Frýdku-Místku výtvarnice Gabriely Turkové a peněžní dar v hodnotě 20 000 korun.
Plyš / koncert + on-line koncert

06.06. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

The Yellow Socks / koncert + on-line koncert

09.06. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Dead Hornet/Fell on Mad Days / koncert + on-line koncert

13.06. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Pedagogicko-psychologická poradna, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace, pracoviště v rámci Frýdku-Místku
Frýdek-Místek
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 19 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků