Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětské pacienty nemocniceve F-M navštívil Mikuláš

Frýdek-Místek |

Malé pacienty frýdeckomístecké nemocnice navštívil Mikuláš se svými pomocníky anděly a čertem. Do kostýmů se oblékli extraligoví házenkáři a úspěšné volejbalistky.

Stejně jako v letech předcházejících navštívili děti, které musí před Vánoci trávit čas na dětském oddělení frýdeckomístecké nemocnice, extraligoví házenkáři ze Sportovního klubu policie Frýdek-Místek a volejbalistky z Volejbalového klubu, kteří na sebe oblékli kostým Mikuláše, čerta a andělů. Pokoj po pokoji pak malé pacienty navštěvovali a za písničku nebo básničku je obdarovávali taškami plnými dobrot.

Vojtěch Petrovský, SKP F-M: “Už to děláme třetím rokem, že chodíme potěšit děti, které jsou na Mikuláše v nemocnici, což moc radostné není. Chceme jim tímto udělat aspoň nějakou radost.”

Ivana Vašinová, Volejbalový klub F-M: “Je to určitě pro děti dobré. Když jsou tady před Vánocemi takhle sami, můžeme je nějakým způsobem rozveselit.”

Na dětském oddělení trávilo na Mikuláše čas 14 dětí, z toho 4 byly na jednotce intenzivní péče. Právě takové akce jim pomáhají tento nelehký čas před Vánoci překonat.

Anketa, maminky a pacienti: 1. “Je to pěkné, udělat dětem takové zpestření, když se jim to jinde vyhne, protože musí být zrovna v nemocnici.” 2. “Myslím, že je to fajn pro ty děti, když jsou tady takhle zavřené a nemůžou mít Mikuláše doma, ve škole nebo ve školce.” 3. “Dostal jsem chipsy, banány, jablka, čokoládu, lentilky a bonbony.”

Magda Czechová, vrchní sestra Dětského oddělení Nemocnice ve F-M: “Mikulášskou nadílku pořádáme každý rok. Je to milé zpestření jak pro ty děti, tak i pro jejich doprovody. Děti se pobaví a odnesou si nějaké balíčky na památku domů.”

Pavel Machala (ČSSD), náměstek primátora města Frýdku-Místku: “” Rád bych poděkoval našim volejbalistkám a házenkářům, kteří si ve svém nabitém programu našli čas a potěšili děti v místní nemocnici mikulášskou nadílkou. Chtěl bych poděkovat i všem zaměstnancům frýdecké nemocnice za jejich celoroční práci. Přeji všem dětským pacientům, aby se co nejdříve dostali domů a mohli strávit Vánoce v kruhu svých nejbližších.

Děti měly z Mikuláše velkou radost. Útěchou jim bylo i to, že na Vánoce už by měly být všechny zpátky doma. 

Nahlásit chybu


Motorkář vyletěl na Bruntálsku ze silnice a utrpěl těžká zranění

Dnes 9:38 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Zřejmě nezvládl řízení a vylétl ze silnice. 34letý motorkář havaroval v sobotu odpoledne na Bruntálsku. Do nemocnice ho s vážnými zraněními přepravil vrtulník.

Vrah, který ubodal ženu v Havířově, zemřel na psychiatrii

Včera 9:27 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Vtrhl do bytu starších manželů, kde řádil jako smyslů zbavený. Muže vyhodil a za zavřenými dveřmi ubodal jeho 64letou ženu. Nakonec skončil na psychiatrii a kvůli těžké schizofrenii by se pravděpodobně vyhnul trestu. Zřejmě ale zasáhla vyšší moc. 44letý muž totiž zemřel na psychiatrii.

Víkend otevřených zahrad v Odrách letos o týden dřív, akce oslavila hned dvě výročí

Dnes 11:30 | Odry | Michal Slonina

Les, zahrada a krajina byl letošní podtitul Víkendu otevřených zahrad v Odrách. Město se letos rozhodlo Zámecký park oživit akcí o týden dříve než zbytek republiky.

Přetížení i porušení předpisů. Polský dopravce se nepoučil, padly statisícové sankce

Včera 15:17 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Jeden dopravce, dva přetížené kamiony a pokus vyhnout se kontrole. Inspektoři silniční dopravy odhalili přetížení až o 22 tun i porušení předpisů. Udělili pokuty i kauce za stovky tisíc korun. Nešlo přitom o první prohřešek tohoto dopravce.

Noc kostelů nabídla zastavení ve dvou modlitebnách

Včera 13:09 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

K Noci kostelů se letos v Novém Jičíně připojily dvě farnosti, katolická a evangelická. Lidem otevřely své modlitebny a připravily pro ně koncerty a další doprovodný program.

Havířovská nemocnice jako první v republice zavedla novou aplikaci s umělou inteligencí

5. června 2026 11:16 | Havířov | Anna Břenková

Moravskoslezská nemocnice Havířov nemocnice zavedla unikátní systém pro sledování životních funkcí pacientů. Nová technologie měří tep a dech bez jakýchkoliv drátů nebo čidel. Na pořízení moderního softwaru přispěl významnou částkou místní filantrop.

Ostrava má koncepci bydlení. Chce rozšiřovat nájemní bydlení i podporovat investory

5. června 2026 8:51 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Pro Ostravu je bydlení jedním z klíčových témat budoucího rozvoje. Město proto vůbec poprvé přichází s ucelenou koncepcí, která má nastavit dlouhodobý směr bytové politiky až do roku 2050. Cílem je zajistit více kvalitních a dostupných bytů.

100 km/h v obci, alkohol i telefonování. Policisté v kraji si posvítili na silnice

5. června 2026 10:44 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Bezpečnost na silnicích v Moravskoslezském kraji zůstává vážným tématem. Během nedávných kontrol zastavili policisté přes čtyři a půl tisíce vozidel a odhalili stovky přestupků. Od bezohledného telefonování za jízdy až po alkohol a riskantní rychlou jízdu.

Policejní “Majáček” varoval nejzranitelnější děti

5. června 2026 8:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Základy bezpečného chování připomíná dětem preventivní projekt Policie České republiky s názvem “Majáček.” Seznámili se s ním i žáci novojičínského odborného učiliště a praktické školy, tedy ti, kteří vzhledem ke svým handicapům patří mezi nejzranitelnější.

Malé dítě vypadlo nad ránem z okna v Havířově. Do nemocnice ho přepravil vrtulník

4. června 2026 9:09 | Havířov | Jiří Cileček

Šílený dětský pláč probudil obyvatele ulice Kosmonautů v Havířově. Ve čtvrtek nad ránem tam vypadlo z okna malé dítě. Na místo se okamžitě sjeli policisté, záchranáři a dorazil i vrtulník. Ten později dítě přepravil do ostravské fakultní nemocnice.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

V Jablunkově už lidem slouží nový chodník s cyklostezkou

4. června 2026 9:00 | Jablunkov | Libor Běčák

Původní chodník s děravým povrchem kolem Základní školy v Jablunkově nahradil nový chodník s cyklostezkou. Nový povrch si pochvalují cyklisté i bruslaři.

Na Den dětí se frýdlantští školáci učili tančit

3. června 2026 12:34 | Frýdlant nad Ostravicí | Libor Běčák

Taneční dopoledne si na Den dětí užili žáci ZŠ T. G. Masaryka ve Frýdlantu nad Ostravicí. Škola ho připravila společně s místním Tanečním klubem Antonio.

Na badmintonový turnaj ve Frýdku-Místku senioři poctivě trénovali

3. června 2026 11:56 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Sportovní areál Prestige ve Frýdku-Místku se stal dějištěm tradičního sportovního klání. Hrál se badminton a provozovali ho hráči s poněkud dřívějším datem narození.

Městští strážníci z Frýdku-Místku jdou příkladem, darovali hromadně krev

3. června 2026 11:53 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Strážníci Městské policie Frýdek-Místek se zapojili do dobrovolného dárcovství krve a navštívili Krevní centrum. Tam společně darovali tuto vzácnou a nenahraditelnou tekutinu.

Nová sportovní hala na 2. ZŠ ve Frýdku-Místku bude i pro kluby a veřejnost

3. června 2026 11:49 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Druhá základní škola ve Frýdku-Místku bude mít novou multifunkční tělocvičnu. Prioritně bude sloužit žákům školy, ale také dalším mladým sportovcům i klubům provozujícím míčové sporty.

Den pro rodinu v Palkovicích dětem zpestřili král, šašek a rytíři

2. června 2026 10:52 | Palkovice | Libor Běčák

V palkovické sportovní hale a přilehlém areálu se v sobotu 30. května konal Den pro rodiny. Pořadatelem byl spolek ProMamas a obec.

Dětské pacienty nemocniceve F-M navštívil Mikuláš
Vydáno 8. prosince 2016 17:01, Frýdek-Místek, Marek Remeta
Malé pacienty frýdeckomístecké nemocnice navštívil Mikuláš se svými pomocníky anděly a čertem. Do kostýmů se oblékli extraligoví házenkáři a úspěšné volejbalistky.

Stejně jako v letech předcházejících navštívili děti, které musí před Vánoci trávit čas na dětském oddělení frýdeckomístecké nemocnice, extraligoví házenkáři ze Sportovního klubu policie Frýdek-Místek a volejbalistky z Volejbalového klubu, kteří na sebe oblékli kostým Mikuláše, čerta a andělů. Pokoj po pokoji pak malé pacienty navštěvovali a za písničku nebo básničku je obdarovávali taškami plnými dobrot.

Vojtěch Petrovský, SKP F-M: “Už to děláme třetím rokem, že chodíme potěšit děti, které jsou na Mikuláše v nemocnici, což moc radostné není. Chceme jim tímto udělat aspoň nějakou radost.”

Ivana Vašinová, Volejbalový klub F-M: “Je to určitě pro děti dobré. Když jsou tady před Vánocemi takhle sami, můžeme je nějakým způsobem rozveselit.”

Na dětském oddělení trávilo na Mikuláše čas 14 dětí, z toho 4 byly na jednotce intenzivní péče. Právě takové akce jim pomáhají tento nelehký čas před Vánoci překonat.

Anketa, maminky a pacienti: 1. “Je to pěkné, udělat dětem takové zpestření, když se jim to jinde vyhne, protože musí být zrovna v nemocnici.” 2. “Myslím, že je to fajn pro ty děti, když jsou tady takhle zavřené a nemůžou mít Mikuláše doma, ve škole nebo ve školce.” 3. “Dostal jsem chipsy, banány, jablka, čokoládu, lentilky a bonbony.”

Magda Czechová, vrchní sestra Dětského oddělení Nemocnice ve F-M: “Mikulášskou nadílku pořádáme každý rok. Je to milé zpestření jak pro ty děti, tak i pro jejich doprovody. Děti se pobaví a odnesou si nějaké balíčky na památku domů.”

Pavel Machala (ČSSD), náměstek primátora města Frýdku-Místku: “” Rád bych poděkoval našim volejbalistkám a házenkářům, kteří si ve svém nabitém programu našli čas a potěšili děti v místní nemocnici mikulášskou nadílkou. Chtěl bych poděkovat i všem zaměstnancům frýdecké nemocnice za jejich celoroční práci. Přeji všem dětským pacientům, aby se co nejdříve dostali domů a mohli strávit Vánoce v kruhu svých nejbližších.

Děti měly z Mikuláše velkou radost. Útěchou jim bylo i to, že na Vánoce už by měly být všechny zpátky doma. 

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000006625/detske-pacienty-nemocniceve-fm-navstivil-mikulas