Sweetsen fest letos vypukne na řece Ostravici

Jedna z nejočekávanějších kulturních událostí ve Frýdku-Místku - benefiční festival Sweetsen fest - letos zahájí svůj program opravdu nevšedně. První koncert, který odstartuje několikadenní hudební podívanou, proběhne v centru města přímo na řece Ostravici.

Reklama

Přicházet stále s něčím novým a jedinečným chce každým rokem frýdeckomístecký benefiční festival Sweetsen fest, a tak si i letos pro své fanoušky připravil dvě opravdu velké a nevšední novinky.

“Čeká nás v první den zahájení festivalu scéna přímo na řece Ostravici. Koncept na řece vznikl na základě několika podnětů, určitě i kvůli toho, že město Frýdek-Místek má nový vizuální styl, který s touto řekou pracuje,” uvedl ředitel festivalu Sweetsen fest Petr Korč.

Druhou velkou novinkou, kterou festival přinese hned v den zahájení na řece Ostravici, bude celá řada hvězdných hostů.

“Na této scéně opět vystoupí frýdeckomístecké kapely a umělci z Frýdku-Místku, ale s tou změnou, že uvidíme velké hosty, ovšem ne s jejich vlastním repertoárem, ale jako doprovod našich frýdeckomísteckých borců. Vlastně uslyšíme frýdeckomístecké skladby s těmi největšími hvězdami přímo na řece,” prozradil Korč.

Neopakovatelný program plný hudby, divadla, tance, filmu i literární tvorby frýdeckomísteckých umělců, kteří předvedou své umění bez nároku na honorář, bude pokračovat samozřejmě i po další tři dny.

“Já se nebojím označit Sweetsen fest jako jeden z vrcholů kulturních akcí u nás ve městě a nebojím se ho také označit za jeden z vrcholů oslav 750 let založení Frýdku-Místku. Sweetsen nemá jen okresní přesah, ale i krajský přesah, proto jsem rád, že město podpoří tuto akci vyšší finanční částkou. Moc se těším na zahájení Sweetsen festu v tomto roce,” řekl náměstek primátora města Frýdku-Místku Pavel Machala (ČSSD).

Slavnostní zahájení 14. ročníku benefičního festivalu Sweetsen fest tady na řece Ostravici proběhne už 21. června.

Stejně jako v předešlých letech bude během festivalu probíhat dobrovolná sbírka pro ADRU, Charitu a Podané ruce.
Festival CYKLOCESTOVÁNÍ 2019 - Jiří Kolbaba

22.02. 18:00 - 20.02. 1:44
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

S hydrobiologem Martinem Rulíkem o vodě i suchu /beseda

28.02. 18:30 - 20.02. 1:44
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Kateřina Englichová a Vilém Veverka: Impressinons /koncert

21.03. 19:00 - 20.02. 1:44
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Hrtus & Partner s.r.o.
Frýdek-Místek
od 80 Kč

Detail

MEPAC CZ, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 280 Kč

Detail

1 Witos s.r.o.
Frýdek-Místek
od 8 140 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu