Reklama

Ve Frýdku-Místku odstartoval festival Sweetsen fest

Ve Frýdku-Místku ve středu vypukl 14. ročník benefičního festivalu Sweetsen fest. Několikadenní show zahájil nejpozoruhodnější koncert v historii festivalu, který proběhl na obří scéně na řece Ostravici uprostřed města.

Stáhnout video
Reklama

Jedinečnou show představil zahajovací koncert letošního 14. ročníku benefičního festivalu Sweetsen fest. Pořadatelé si pro své fanoušky hned první den připravili dvě opravdu velké a nevšední novinky.

“Festival Sweetsen fest si na letošní rok pro svůj 14. ročník a zároveň rok oslav 750 let oslav města Frýdku-Místku připravil koncert na řece Ostravici, která spojuje frýdeckou a místeckou část. Symbolizuje nový vizuál města a zároveň i vizuál letošního ročníku festivalu - tu modrou, někdo říká pomlčku, někdo říká spojovník - řeku. A dneska by ta akce měla ukázat, že Frýdek-Místek je opravdu výjimečný, a to proto, že ty naše frýdeckomístecké hvězdy, které už pravidelně 14 let na našem frýdeckomísteckém Sweetsen festu vystupují, budou mít hosty, ti hosté budou přespolní, ale jako doprovod těch našich hvězd. A tímto je ten festival i dnešní den výjimečný,” popsal ředitel festivalu Sweetsen fest Petr Korč.

Anketa, návštěvníci festivalu: 1. “Perfektní. Více takových akcí.” 2. “Mně se to moc líbí. Zajímavý nápad.” 3. “Super. Zajímavý nápad přes tu řeku.”

“Letošní ročník Sweetsen festu se určitě vydaří, protože to, co se připravilo na letošní rok, pódium na řece, je úplně nová věc. Máme plány i na další roky a budeme doufat, že se to bude líbit nejenom nám, organizátorům a muzikantům, ale i všem občanům města. Sweetsen fest je festival, který spojuje jak Frýdek, Místek, všechny lidi dohromady a jsem velmi rád, že je tady u nás ve městě,” řekl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

První letní den, v němž festival Sweetsen fest započal, ale rozhodně není posledním. Na fanoušky čeká jako každoročně několik scén a celá řada hudebních, tanečních a dalších vystoupení.

“Dneska je to vlastně pozvánka na další tři dny a dalších šest scén, které festival oživí na ty další dny. Všechny kapely, které tady dnes vystupují, budou mít samostatné koncerty na frýdeckém stadionu v pátek a v sobotu. Čeká nás tradiční Pod Svícnem stage, Stoun stage, Pavlač Šapitó, U Arnošta a nově máme Rec stage, která opět představí nový program s frýdeckomísteckými hosty. Další novinkou festivalu, která nás čeká, je interaktivní koncert Symfonického orchestru Frýdek-Místek v bývalé tkalcovně textilky Slezan ve Frýdku, který bude opět něčím nový, a bude o tom, že opravdu můžete vstoupit mezi muzikanty, můžete se jim dívat na noty, můžete se jim dívat doslova na prsty, a ten se odehraje ve čtvrtek od 18 hodin,” dodal řekl Petr Korč.

Během festivalu bude samozřejmě i nadále probíhat dobrovolná sbírka pro dobročinné organizace.

ReklamaHabsburkové na Frýdku / výstava

30.05. 10:00 - 08.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Když dřevěný princ s drakem bojoval / výstava

13.06. 10:00 - 15.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

AMBRA - Trade, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 6 700 Kč do 7 000 Kč

Detail

Beskydská stavební, a.s.
Frýdek-Místek
od 27 000 Kč

Detail

Základní umělecká škola Leoše Janáčka, Frýdlant nad Ostravicí, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 3 780 Kč do 4 900 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu