Ve F-M proběhl 23. Mezinárodní folklorní festival

Frýdek-Místek má za sebou 23. ročník Mezinárodního folklorního festivalu. Ten přinesl do města během několika dní hudbu, zpěv i tanec. Jedinečnou atmosféru festivalu si přišly vychutnat stovky lidí.

Reklama

Jeden z nejočekávanějších kulturních zážitků roku mají za sebou občané Frýdku-Místku, ale také všichni, kteří do města přijeli během 23. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu. Téměř celý uplynulý týden se nesl ve znamení hudby, tance, zpěvu, přehlídky krojů a zábavy až do pozdních nočních hodin, o kterou se postaraly soubory z České republiky, ale především ze zahraničí. Výjimečné bylo už samotné zahájení folklorního festivalu, které se uskutečnilo v hale Polárka pod vedením profesionálního slovenského souboru SĽUK s hudebně-tanečním vystoupením Krížom-Krážom.

“Město Frýdek-Místek v rámci oslav 750 let svého založení navýšilo rozpočet Mezinárodního folklorního festivalu, a i proto se koná zahájení v letošním roce v hale Polárka. O tom, že se lidem program líbí, svědčí právě i plná hala,” řekl náměstek primátora města Frýdku-Místku Pavel Machala.

Letošní program byl napříč několika změnám, ke kterým v začátcích patřila náhrada souboru z Chille za soubor z Kolumbie, nebo také přesunutí některých vystoupení z náměstí Svobody do haly Polárka kvůli špatnému počasí, nadmíru bohatý a svědčí o tom právě zastoupení souborů, které na Mezinárodním folklorním festivalu předvedly svá nevídaná vystoupení.

“Na letošním 23. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu Frýdek-Místek přivítáme dětské folklorní soubory Malý Vtáčnik z Prievidze ze Slovenska, potom polský soubor Lubuski ze Zelené Hory, z větší dálky k nám přijede soubor z Itálie, který se jmenuje Sbandieratori Ducato Caetani a je to netradiční soubor metačů vlajek, dále k nám již přicestoval soubor z Dagestánu Ozvěna hor, další soubor AMERICANN RHYTM FOLK ENSEMBLE přiletěl z Utahu z USA a soubor GRUPO FOLCLÓRICO UNINORTE z Kolumbie. Také se k nám připojí sedmičlenná skupina HERE MA'OHI původem z Velikonočního ostrova, Slovenský soubor Stavbár a tradičně jsme pozvali také několik souborů z různých koutů naší vlasti. Letos přivítáme Žerotín ze Strážnice, Jiskru z Plzně a Slezan z Českého Těšína. Samozřejmě vystoupí i místní folklorní soubory Ostravička, Ondrášek, Malá Ostravica, Ostravica a další hudební uskupení,” vyjmenovala ředitelka Mezinárodního folklorního festivalu Zuzana Mojžíšková.

Stejně jako v minulých letech byl pro návštěvníky během festivalu přichystán i bohatý doprovodný program. Nechyběly tradiční večerní lidové veselice a připravena byla i pohádka a výtvarná dílna pro děti.
Adam Ondra: Čarodějův učeň ve skalách / beseda

Dnes 19:00 - 6:34
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Festival CYKLOCESTOVÁNÍ 2019 - Jiří Kolbaba

22.02. 18:00 - 17.02. 6:34
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

S hydrobiologem Martinem Rulíkem o vodě i suchu /beseda

28.02. 18:30 - 17.02. 6:34
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

UNIS COOL, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 280 Kč do 25 000 Kč

Detail

METANET s.r.o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu