Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sweetsen fest dozněl, za rok bude ještě nadupanější

Ve Frýdku-Místku skončil jeden z vrcholů kulturních akcí letošního roku 14. ročník benefičního festivalu Sweetsen fest. Dny plné hudby a zpěvu jsme zhodnotili společně s jeho ředitelem, který prozradil i plány do příštího roku.

Jeden z největších benefičních festivalů v kraji a zároveň jeden z vrcholů oslav 750. výročí města Frýdku-Místku Sweetsen fest je minulostí. Čtyřdenní program nabídl návštěvníkům nejen skvělé koncerty stálic frýdeckomístecké hudební scény, ale také řadu nezapomenutelných novinek.

“Letošní ročník Sweetsen festu byl přelomový v mnoha pohledech, jak tím, že jsme změnili a rozšířili areál a přidali jsme jednu úplně novou nádhernou scénu, která byla v podstatě samostatným festivalem, tak i programem, který přilákal historicky nejvyšší návštěvnost. Sweetsen fest začal velkolepým koncertem s hosty na řece Ostravici, který skončil ohňostrojem, který se samozřejmě dalších 750 let nebude opakovat. Myslím si, že ten koncert překvapil spoustu návštěvníků, kteří poté proudili na další scény, ať už do slezanské tkalcovny, kde se představil s famózním výkonem Symfonický orchestr Frýdek-Místek a myslím si, že nadchnul všechny přítomné, a poté na frýdecký stadion, kde v pátek a v sobotu na pěti scénách pokračoval program celé dva dny, včetně doprovodného programu pro děti. Myslím si, že počasí nám přálo, přály nám všechny možné okolnosti, které mohly dopadnout v náš prospěch,” zhodnotil ředitel festivalu Sweetsen fest Petr Korč.

Protože festival Sweetsen fest chce každý rok nabídnout něco nového a neotřelého, už dnes organizátoři plánují jeho 15. ročník. Ten proběhne od středy 20. do soboty 23. června příštího roku a opět bude na co se těšit.

“Festival Sweetsen fest nechce usnout na vavřínech. Ta krásná věc, která se stala na řece Ostravici, byla speciální pro tento ročník, pro oslavu 750 let města, ale my už připravujeme něco zajímavého i na rok 2018. Díky podpoře města a nových partnerů si můžeme dovolit uvažovat o takových věcech, jakými bude zahájení příští rok. Chystáme se na hladinu přehrady Olešná, která právě prošla generální sanací a příští rok by měla být krásná, čistá, naplněná, a my bychom rádi spojili dvě věci: velké znovuotevření přehrady a otevření festivalu Sweetsen fest. Připravujeme opravdu velké zahájení na hladině, s velkou scénu, laserovou show, uvidíme, co všechno nás ještě napadne v tom krásném panoramatu Beskyd v pozadí,” prozradil Korč.

“Na příští rok se připravuje ponton na Olešné, na kterém by měli muzikanti hrát. Já myslím, že to bude ještě lepší než v tomto roce. Zároveň jsme se s Petrem Korčem domluvili, že ohňostroj už se určitě nebude odehrávat v takových hodinách, aby ze středy na čtvrtek rušil obyvatele města ze spaní,” dodal primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Benefiční festival Sweetsen fest letos dosáhl historicky nejvyššího výtěžku pro dobročinné organizace a teprve podruhé se přehoupl přes sto tisíc korun. Během čtyř dnů se totiž podařilo vybrat 114 482 korun. Festival uspořádal ve spolupráci s městem Frýdek-Místek a pod záštitou primátora spolek Pod Svícnem, KulturaFM, hudební klub Stoun a řada dalších organizací a jednotlivců.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy