Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek byl opět zastávkou Eurocampu

Frýdek-Místek se stal jednou ze zastávek mezinárodního výměnného pobytu mládeže. Studenti z osmi států Evropy si měli možnost prohlédnout město a seznámit se s jeho obyvateli a zdokonalit se v jazykových schopnostech.

Město Frýdek-Místek opět po roce navštívili účastníci Mezinárodního výměnného pobytu mládeže tzv. Eurocampu. Úvodní setkání se odehrálo ve velké zasedací síni frýdeckého magistrátu, kde se studenti dozvěděli základní informace o Frýdku-Místku.

“Já jsem rád, že jsem u nás ve Frýdku-Místku mohl přivítat studenty ze sedmi zemí světa v rámci projektu Babylonie. Studenti si díky němu budou moci zdokonalit své jazykové znalosti, poznat nové přátele, kultury a zvyky z jiných zemí. Já z vlastní zkušenosti vím, že takováto setkání jsou k nezaplacení, a nenahradí je žádná literatura ani jiné zdroje,” řekl náměstek primátora města Frýdku-Místku Pavel Machala.

Letos se Eurocampu zúčastnilo 60 studentů z osmi států Evropy, a to z Německa, Malty, Španělska, Belgie, Itálie, Ruska, Rumunska a České republiky.

Anketa, účastníci Eurocampu:

1. “Přijela jsem ze Španělska. Ráda bych tady poznala nové lidi a nové zajímavé kultury a užila si zábavu. Samozřejmě si chci zdokonalit svou angličtinu.”

2. “Ahoj, jmenuji se Alisa a jsem z Ruska. Naše skupina si tento kemp velmi užívá a doufáme, že se bude opakovat ještě mnoho a mnoho let, vždycky rádi přijedeme.”

3. “Přijel jsem do Česka z Itálie a doufám, že si tady zdokonalím svou angličtinu a potkám nějaké nové přátele.”

“Cílem tohoto projektu je setkání mladých lidí našeho kraje s jinými kulturami, aby poznali život jiných národů a kultur. V letošním roce jsme navázali na dobrou praxi, kterou jsme získali v minulých letech od Španělů, a zapojili jsme i lidi s hendikepem. Dále je cílem projektu i seznámit mladé lidi s desinformacemi, které se nachází na internetu, facebooku a všude, a naučit se kritickému myšlení,” popsala koordinátor studentských výměnných pobytů Marta Michaláková.

Letošní Eurocamp se v České republice uskutečnil už popatnácté. Během let v rámci něj město Frýdek-Místek navštívilo na osm set studentů z různých států Evropy.

Nahlásit chybu
Marcela Jargašová - FERMONT - pracoviště
Třinec
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

OFIR Service s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna Nošovice
Nošovice
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Karel Skupień - kravín Folwark
Písek
od 28 000 Kč/měsíc

Detail