Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve F-M běží sanace skládky Skatulův hliník

Ve Frýdku-Místku pokračuje sanace ekologické skládky Skatulův hliník. Pozůstatek někdejších Válcoven plechu znamenal poslední faktickou překážku výstavby obchvatu města.

Před několika týdny započaly ve Frýdku-Místku práce vedoucí k odstranění ekologické skládky známé pod názvem Skatulův hliník. Skládka znamenala jeden z největších problémů při výstavbě obchvatu města.

“Jsme strašně rádi, že to začalo, protože toto je skutečně poslední faktická závada výstavby obchvatu, takže Skatulův hliník v tuhle chvíli běží. My jsme se od samého začátku zajímali o provoz tohoto odstraňování. Dohodli jsme se s těmi, kteří tuto skládku odtěžují, že odtamtud bude odjíždět maximálně dvacet nákladních vozidel za den. Snažili jsme se minimalizovat dopady toho odtěžování na nejbližší okolí, protože po zkušenostech po odtěžování Olešné, kdy ty dopady byly mnohem větší, jsme na to dneska velmi opatrní. Vozidla, která budou ze skládky odjíždět, budou zaplachtovaná,” popsal náměstek primátora města Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Na začátku realizující firma prováděla velké množství sond, aby určila, jaké odpadní materiály se na Skatulově hliníku nachází. Podle toho odpady třídí a odváží na různé druhy skládek po celé republice

“Ta vozidla budou jezdit na předem vybrané skládky. Ta, která budou nebezpečná, tzn. budou obsahovat hlavně kaly, tak ta budou jezdit do Rapotína u Šumperku, a ta, která nejsou tak nebezpečná, budou jezdit na skládky do Ostravy. Jsou tam i další uvedené skládky podle druhu zeminy nebo těch odpadů, ale těch ostatních odpadů je tam mnohem méně, takže vozidel už více nebude,” uvedl Deutscher.

Nejprve projde sanací ta část skládky, přes níž v budoucnu povede frýdeckomístecký obchvat. Tyto práce by měly trvat zhruba devět měsíců. Celková sanace Skatulova hliníku pak potrvá asi tři a půl roku.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy