Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Demolice domu na ul. Pionýrů ve F-M proběhne ještě letos

Ještě v tomto roce dojde k demolici objektu bývalého Domu dětí a mládeže na ulici Pionýrů ve Frýdku-Místku. Na jejím místě v příštím roce vyroste Centrum aktivních seniorů. To důchodcům nabídne místo k relaxaci, cvičení a dalším aktivitám.

Frýdeckomístečtí senioři jsou zase o něco blíže svému centru. Magistrát města má v těchto dnech vyřízeno územní rozhodnutí pro nový objekt Centrum aktivních seniorů, který bude stát na ulici Pionýrů. Nejprve se však musí vyřešit zchátralá budova bývalého domu dětí a mládeže, která ještě na podzim tohoto roku půjde k zemi.

“Ten objekt už v podstatě nešel zachránit, protože náklady na jeho sanaci dosáhly kolem 12 milionů korun, což je velmi vysoká částka na to, aby se nějakým způsobem sanovaly základy a teprve potom se tam mohla provést investice,” vysvětlil náměstek primátora města Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

Nový objekt Centra aktivních seniorů, který pak na místě vyroste, je zamýšlen jako nárožní třípodlažní budova s valbovou střechou a podsazeným vstupem a jednopodlažní objekt s plochou střechou mírně se odklánějící od Anenské ulice. Podél ulice Pionýrů bude vytvořen veřejný prostor s informačními pylony, podél ulice Anenské pak terasa se sezením přiléhajícím ke vstupní hale a multifunkčnímu sálu.

“Vychází to z požadavků, které máme, my, jako městská organizace Svaz důchodců. Naše činnosti je zaměřena na mnoho aktivit, máme sportovní, společenské, kulturní a další aktivity. Potřebujeme ale taky kancelář. Tam budeme mít kancelář, hospodářky tam budou mít zabezpečené prostředky, které procházejí naší organizací,” řekl předseda Svazu důchodců F-M Dalibor Kališ.

Oplocená severní část pozemku bude sloužit jako zahrada uživatelů. Budou zde umístěny cvičební prvky pro venkovní posilování a lavičky.

“Bude i novinka, a tou bude nově udělaný Senior point, který slouží seniorům, pokud jde o informace. Myslím si, že díky podpoře Moravskoslezského kraje se senioři můžou dočkat pěknějšího zázemí,” dodal náměstek primátora města Frýdku-Místku Richard Žabka.

Ještě letos chce město začít soutěžit dodavatele stavby. Pokud vše půjde rychle a bude přát počasí, pak by se s prvními pracemi mohlo začít ještě v tomto roce.

Nahlásit chybu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail