Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku proběhla 96. schůze Rady města

Na frýdeckém magistrátu proběhlo další jednání Rady města Frýdku-Místku. Radní měli na programu několik důležitých bodů a my vám některé z nich představíme v příspěvku.

Na půdě frýdeckého magistrátu proběhla 96. schůze Rady města Frýdku-Místku. Radní na schůzi mimo jiné schválili podmínky pro získání dotací z Programu regenerace města.

“Program je určen na obnovu kulturních památek na celém území města a taky objektů v památkových zónách. Uvolněná částka z městské kasy činí 400 tisíc. Současně schválila také dotační podmínky Programu regenerace objektů s historickou nebo historizující fasádou, které se nacházejí mimo památkové zóny. Na příští rok je pro program vyčleněn milion korun,” uvedl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Radní dále rozhodli o opravě komunikace na ulici Rovenská v katastrálním území Lysůvky a o opravě 120 metrového úseku komunikace K Sedlištím, přesněji od hřbitova směrem k Frýdecké skládce. Práce by měly být hotovy během října.

“Rada rozhodla také o zadání zpracování ověřovací studie pro vybudování spojovací komunikace ulic Na Půstkách a Na Blatnici ve Frýdku, poblíž bývalé zdravotní školy. Součástí studie by měly být i návrhy na vybudování parkoviště. V současnosti je tato plocha nezastavěná a nevyužívaná. Cílem je rovnoměrnější rozložení dopravy a také přesunutí parkování z frýdeckého náměstí, do kterého nás tlačí památkáři, kteří nechtějí, aby se parkovalo kolem kašny. Na parkoviště při ulici Na Půstkách budou zpracovány tři variantní návrhy. Studie by měla být hotova ještě letos,” řekl Pobucký.

Rada rozhodla i o zadání veřejné zakázky na odkanalizování školní družiny základní školy na ulici Elišky Krásnohorské a odstranění, neboli demolici, bývalého Domu dětí a mládeže na ulici Pionýrů, na jehož místě vyroste centrum pro seniory.
Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

29.09. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Tři v háji / divadelní představení

05.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Josef Adamek - pracov. Jablunkov
Jablunkov
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

BPM silesia group s.r.o. - Třinecko
Třinec
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 5 300 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků