Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na místecké náměstí Svobody se vrátila kašna

Náměstí Svobody ve Frýdku-Místku má svou vlastní kašnu. Ta se na náměstí vrátila po několika desetiletích. Jedná se o dokonalou repliku původní kašny a na její slavostní spuštění se přišly podívat desítky lidí.

U příležitosti akce Zažít město jinak, která byla pořádána po celé České republice ve stejný den ve formě sousedské slavnosti, došlo na místeckém náměstí Svobody k slavnostnímu představení nové kašny. Na její uvedení do provozu se přišla podívat více než stovka frýdeckomísteckých občanů.

Anketa, občané Frýdku-Místku: 1. ”Konečně je to tu krásné. Byla to místecká tradice, a tak jsem rád, že se to tady zase objevilo.” 2. “Nová kašna je moc hezká, ale ještě nevidím vodu.” 3. “Já jsem místní rodák a jsem hrozně potěšený, že se něco děje a že tu nejsou panely, na kterých je ještě KSČ vyznačeno jako vítěz. Toto je krok do historie a to jednoho oblaží.”

Po úvodních proslovech, vysvěcení kašny a modlitbě byla nová místecká kašna slavnostně spuštěna.

“Myslím si, že kameníci i realizační firma se toho zhostili velmi dobře. Dali si záležet na prvcích, na detailech, ty lví hlavy jsou úplně nádherné. Doufám, že si občané kašny budou vážit a že nedojde k nějakému jejímu poničení. Přeji kašně, aby vydržela tak dlouho, ať je svědkem a ať si naši nástupci řeknou, že jsme udělali dobrou věc, že jsme obnovili něco, co kultivuje veřejný prostor a co obohacuje lidi a vytváří příjemný prostor k posezení a příjemnému strávení času nejen našich občanů, ale i návštěvníků, kteří teď mohou přijet do Frýdku-Místku podívat se na novou kašnu. Je to také pěkný dárek k 750 letům města Frýdku-Místku,” sdělil náměstek primátora města Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

Místecké náměstí Svobody svou kašnu v minulosti mělo, a to přibližně do roku 1910. Poté byla demontována a nová už postavena nebyla. V loňském roce vedení města rozhodlo, že kašnu na náměstí vrátí. Práce trvaly zhruba pět měsíců a městskou kasu vyšly na necelé tři miliony korun.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy