Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hendikepovaní sportovci změřili síly na olympiádě

Na atletickém stadionu TJ Slezan se konal 21. ročník Mezinárodní olympiády v lehké atletice pro mládež s mentálním postižením. Letos mezi sebou změřila síly stovka sportovců jak od nás, tak také z Polska.

Rok se s rokem sešel a atletický stadion Tělovýchovné jednoty Slezan se stal opět dějištěm Mezinárodní olympiády v lehké atletice pro mládež s mentálním postižením, kterou každoročně pořádá Denní stacionář Handicap centrum Škola života. Jak se již stalo zvykem, po slavnostním nástupu všech soutěžních týmů si sportovci poslechli hymnu olympiády, proběhly proslovy a poděkování a poté, co si závodníci a rozhodčí vzájemně slíbili férové sportovní chování, završilo zahajovací ceremoniál slavnostní zapálení olympijského ohně.

“Letos je to již 21. ročník olympiády pro mládež s hendikepem a já bych chtěl poděkovat Škole života, že se každým rokem věnuje s láskou této mládeži a pořádá pro ni právě tuto olympiádu, která se stala celkem vyhlášenou, a to nejen u nás v Moravskoslezském kraji,” uvedl primátor města Frýdku- Místku Michal Pobucký.

Poté, co vzplanul olympijský oheň, se závodníci odebrali na svá místa a sportovní klání mohlo začít. Stejně jako v předešlých letech se závodilo v několika disciplínách.

“V disciplínách jsme nic nezměnili. Máme běh na 50 metrů, běh na 400 metrů, skok do dálky, hod kriketovým míčkem a přetahování lanem, protože je to soutěž družstev a tam se družstva projeví, jak na tom jsou,” sdělil ředitel olympiády Günther Kuboň.

Na nejlepšího závodníka olympiády čekal jako každoročně putovní pohár primátora města Frýdku-Místku. Ani ostatní zúčastnění ale nepřišli zkrátka a po skončení sportovního dne si odnesli medaile a ocenění. 

Nahlásit chybu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail