Hendikepovaní sportovci změřili síly na olympiádě

Na atletickém stadionu TJ Slezan se konal 21. ročník Mezinárodní olympiády v lehké atletice pro mládež s mentálním postižením. Letos mezi sebou změřila síly stovka sportovců jak od nás, tak také z Polska.

Rok se s rokem sešel a atletický stadion Tělovýchovné jednoty Slezan se stal opět dějištěm Mezinárodní olympiády v lehké atletice pro mládež s mentálním postižením, kterou každoročně pořádá Denní stacionář Handicap centrum Škola života. Jak se již stalo zvykem, po slavnostním nástupu všech soutěžních týmů si sportovci poslechli hymnu olympiády, proběhly proslovy a poděkování a poté, co si závodníci a rozhodčí vzájemně slíbili férové sportovní chování, završilo zahajovací ceremoniál slavnostní zapálení olympijského ohně.

“Letos je to již 21. ročník olympiády pro mládež s hendikepem a já bych chtěl poděkovat Škole života, že se každým rokem věnuje s láskou této mládeži a pořádá pro ni právě tuto olympiádu, která se stala celkem vyhlášenou, a to nejen u nás v Moravskoslezském kraji,” uvedl primátor města Frýdku- Místku Michal Pobucký.

Poté, co vzplanul olympijský oheň, se závodníci odebrali na svá místa a sportovní klání mohlo začít. Stejně jako v předešlých letech se závodilo v několika disciplínách.

“V disciplínách jsme nic nezměnili. Máme běh na 50 metrů, běh na 400 metrů, skok do dálky, hod kriketovým míčkem a přetahování lanem, protože je to soutěž družstev a tam se družstva projeví, jak na tom jsou,” sdělil ředitel olympiády Günther Kuboň.

Na nejlepšího závodníka olympiády čekal jako každoročně putovní pohár primátora města Frýdku-Místku. Ani ostatní zúčastnění ale nepřišli zkrátka a po skončení sportovního dne si odnesli medaile a ocenění. 
4. Ples pro Frýdek-Místek

Dnes
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

28.01. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Radek Jaroš: Koruna Himálaje / výstava

03.02. 00:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků