Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Významné osobnosti F-M získaly Cenu města

V reportáži se vrátíme k Festivalu partnerských měst, o kterém jsme vám říkali v minulém expresu. V rámci něj totiž proběhlo také předání Ceny statutárního města Frýdek-Místek za rok 2016. Tu si zasloužily osobnosti, které výrazně přispěly k rozvoji města.

Frýdek-Místek každoročně uděluje Cenu města vybraným osobnostem, které se v různých oblastech zasloužily o jeho rozvoj. Předávání cen se v rámci Festivalu partnerských měst uskutečnilo i letos.

“Dnešní den je významný v tom, že se předává ocenění nejvýznamnějším obyvatelům města Frýdku-Místku, které ocenili zastupitelé města. Byla nad tím koaliční shoda napříč politickým spektrem i v rámci opozice. Nebyly k tomu žádné výhrady ani připomínky a zastupitelé tyto nominované podpořili jednomyslně,” uvedl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Prvním oceněným se stal Vilém Vlk, a to v oblasti kultury a sportu.

“I když jsem rád, říkám, že si to možná nezasloužím a že by si to zasloužil někdo jiný, ale když už, tak prosím. Sice dožívám v Palkovicích, ale Frýdečan jsem pořád. Píši do novin o Frýdku-Místku, o tom krásném městě na Ostravici,” řekl držitel Ceny města F-M Vilém Vlk.

Za přínos v hudební a kulturní oblasti získaly Cenu města také Petr Korč a Milan Michna.

“Jsem rád, že jsem dostal Cenu města. Jediné, co k tomu můžu říct je, že jsem tady nejmladší a původně jsem si myslel, že půjdu pánům jenom přidržet tašku, ale budu se snažit další roky konat tak, abych tu cenu nemusel vracet,” sdělil držitel Ceny města F-M Petr Korč.

“Vůbec jsem to nečekal. Nikdy a nic jsem taky pro to nedělal, abych dostal ohodnocení takového formátu. Vždycky jsem se snažil dělat to, co dělám, dobře a najednou si někdo vzpomněl, že to mělo přínos pro město. To potěší,” řekl držitel Ceny města F-M Milan Michna.

Cena města byla in memoriam udělena také válečnému veteránovi Josefu Křístkovi za záchranu lidských životů.

Nahlásit chybu
TREKVILA NÁHRADNÍ PLNĚNÍ s.r.o. - City market Třinec
Třinec
od 14 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Marcela Jargašová - FERMONT - pracoviště
Třinec
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

KROK CZ, v.o.s. - pracoviště Nošovice Průmyslová zóna Nošovice
Nošovice
od 12 500 do 14 000 Kč/měsíc

Detail