Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek ve státní svátky ozdobí vlajky

Ve Frýdku-Místku mohou v těchto dnech občané na stožárech lamp veřejného osvětlení spatřit vlajku České republiky a znak města. Je to z toho důvodu, že 28. září je státní svátek. Jedná se o novinku, kterou město v tomto roce zavedlo a che ji aplikovat ve státní svátky.

Frýdeckomísteckým občanům jakož i návštěvníkům města určitě neunikla nová výzdoba, která se v těchto dnech objevila na některých stožárech lamp veřejného osvětlení na frekventovaných místech po celém území města. Důvodem, proč na nich dnes vlaje vlajka České republiky a vlajka se znakem Frýdku-Místku, je Den české státnosti. Město totiž rozhodlo, že ve státní svátky vlajky zkrášlí jeho ulice.

“Vedení města se rozhodlo oživit veřejný prostor v době konání státních svátků, kdy občané mají volno. Chceme po některých hlavních tazích ve městě vyvěsit státní vlajku a znak města, proto v současné době Technické služby instalují na sloupy veřejného osvětlení objímky, které budou sloužit k úchytu vlajek, a od čtvrtečního státního svátku by to měla být pravidelná součást oslavy ve Frýdku-Místku,” uvedl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Už s předstihem zaměstnanci Technických služeb nainstalovali na 236 stožárů lamp veřejného osvětlení objímky, které na nich už natrvalo zůstanou. Poté do nich zavěsili vlajky.

“Jedná se o ucelený okruh na ulici 8. pěšího pluku, ulici Ostravská, Hlavní, T. G. Masaryka, Revoluční a Opletalova s tím, že vlajková výzdoba bude vždycky den předem nazdobena a den po státním svátku odzdobena,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Vlajkovou výzdobu města budou Technické služby provádět šest krát v roce.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy