Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku začal podzimní úklid

Ve Frýdku-Místku v těchto dnech začal každoroční podzimní úklid. Magistrát města za tímto účelem po městě nechá postupně přistavit velkoobjemové kontejnery, do kterých pak budou moci lidé zdarma odnášet objemný odpad.

Podzim je tady a jako každoročně to mimo jiné znamená, že se lidé mohou pohodlně zbavit objemného odpadu ze svých domácností v rámci podzimního úklidu. Od druhého do šestadvacátého října budou za tímto účelem v různých lokalitách města přistaveny velkoobjemové kontejnery, do kterých mohou lidé nepotřebné věci odnášet.

“velkoobjemové kontejnery přistavujeme po městě pravidelně, je to vždycky na jaře a taky na podzim. Od října budou postupně přistavovány na celkem 63 svozových místech. Na těch se v daný den objeví dopoledne a lidem budou k dispozici až do následujícího dne, kdy budou odváženy mezi šestou a dvanáctou hodinou,” uvedl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Do velkoobjemových kontejnerů mohou lidé odkládat jakýkoli objemný odpad vyjma nebezpečných odpadů .

“Do velkoobjemových kontejnerů mohou lidé zdarma odložit starý nábytek, jako židle, postele, skříně, válendy, ale taky matrace nebo podlahové krytiny, jako koberce nebo lina. Rozhodně do těchto velkoobjemových kontejnerů ale nepatří staré televize, lednice apod. Ty patří do sběrných dvorů, které jsou ve městě čtyři, a tam lze tyto věci také zdarma odložit,” řekla mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Odpad mohou lidé odkládat pouze do kontejnerů. Jakékoliv odkládání odpadu mimo kontejner bude považováno za přestupek proti veřejnému pořádku a strážníci městské policie, kteří budou v době konání svozu provádět u kontejnerů pravidelné kontroly, za to mohou udělit pokutu až do výše 50 000 korun. Podrobnější informace a harmonogram svozu jsou k dispozici na webových stránkách města.

Nahlásit chybu
SCAN LINE s. r. o. - Třinec
Třinec
od 33 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

ČOS - Česká ochranná společnost a.s. - pracoviště 17. listopadu, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 15 000 Kč/měsíc

Detail

DELTA facility, s.r.o. - pracoviště
Frýdlant nad Ostravicí
od 8 650 Kč/měsíc

Detail