Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lokalita Olešné se vrátila do původního stavu

Přehrada Olešná na Frýdeckomístecku, na které v dubnu skončila těžba sedimentů, už je naplněná. Přestože její napouštění mělo trvat ještě několik dalších měsíců, zářijové deště pomohly zvednout její hladinu na požadované maximum. Skončily také práce na poškozených silnicích.

Těžba sedimentů z vodního díla Olešná skončila podle plánu 30. dubna. Celkem bylo odtěženo a odvezeno na 195 tisíc metrů krychlových nánosů bahna. Náklady činily 49,5 milionu korun. Poté, co proběhla likvidace a odvoz vnitrostavebních komunikací, začalo Povodí Odry s napouštěním přehrady. Podle původních předpokladů se měla přehrada napouštět až do příštího roku. Díky dešťům uplynulých dní je ale už dnes celá napuštěná. Současně s napouštěním přehrady zahájilo Povodí Odry také opravy komunikací, které byly během realizace akce poškozeny.

“Byla opravena místa na ulici Rovenské, která byla poničena, byly opraveny i ulice z druhé strany Olešné a parkoviště, která přiléhala. Takže v tuto chvíli jsou práce, které souvisely s odtěžováním nánosů z Olešné, hotovy,” sdělil náměstek primátora města Karel Deutscher.

“Byla také realizována náhradní výsadba a v současnosti se dopracovávají i ostrůvky, které byly přímo instalovány na plochu nádrže,” uvedla mluvčí státního podniku Povodí Odry Šárka Vlčková.

Díky odtěžení sedimentů došlo k obnovení retenčního prostoru vodního díla Olešná, čímž byla posílena povodňová ochrana, v období sucha zajištěna povrchová voda pro místní průmysl, ale také zlepšena kvalita vody v nádrži.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Ing. Petr Bobek - pracov. Horní Tošanovice
Horní Tošanovice
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

KOFR MONTÁŽE, s.r.o. - pracoviště
Kunčice pod Ondřejníkem
od 20 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry