Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětské hřiště v Janáčkové parku ve F-M prochází úpravou

Ve Frýdku-Místku i přes chladnější počasí pokračují různé stavební práce. Mimo jiné prochází v těchto dnech úpravami dětské hřiště v Janáčkové parku. Jedná se hlavně o obnovu dopadových ploch.

Město Frýdek-Místek pokračuje v rekonstrukci a modernizaci svých dětských hřišť. V současné době tak úpravou prochází hřiště v lokalitě Janáčkova parku.

“Na hřišti v Janáčkově parku vylepšujeme dopadové plochy. Stávající kačírek nahradí travnatá pryžová plocha. Jednak se tak sníží prašnost, kterou pohyb po kačírku vyvolával, snazší bude také úprava povrchové plochy a jejího přilehlého okolí, a jednak také dopad na pryž bude tlumenější. Práce realizuje společnost Technické služby,” sdělil primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Rekonstrukci dětského hřiště zahájili zaměstnanci Technických služeb města počátkem září. V těchto dnech jsou práce zhruba ve své třetí třetině.

“Práce spočívají především v odtěžení stávajícího kačírku, což je již provedeno. Ve druhé fázi jsme prováděli osazení betonových obrub v celkové délce zhruba 75 metrů. V další fázi bude položena nová pryžová dlažba, jednotlivé dílce budou mít rozměry 50 na 50 centimetrů s tím, že jsou tam dva druhy, jeden o tloušťce 5 centimetrů, ta plocha je zhruba 100 metrů čtverečních, a druhý o tloušťce 7 centimetrů o ploše zhruba 120 metrů čtverečních. V závěrečné fázi budou provedeny terénní úpravy a založen nový trávník, a to všechno čítá zhruba plochu 150 metrů čtverečních,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

S veškerými pracemi by zaměstnanci Technických služeb měli být hotovy do poloviny tohoto měsíce. Celkové náklady na úpravu dětského hřiště jsou předběžně vyčísleny zhruba na 600 tisíc korun. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy