Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětské hřiště v Janáčkové parku ve F-M prochází úpravou

Ve Frýdku-Místku i přes chladnější počasí pokračují různé stavební práce. Mimo jiné prochází v těchto dnech úpravami dětské hřiště v Janáčkové parku. Jedná se hlavně o obnovu dopadových ploch.

Město Frýdek-Místek pokračuje v rekonstrukci a modernizaci svých dětských hřišť. V současné době tak úpravou prochází hřiště v lokalitě Janáčkova parku.

“Na hřišti v Janáčkově parku vylepšujeme dopadové plochy. Stávající kačírek nahradí travnatá pryžová plocha. Jednak se tak sníží prašnost, kterou pohyb po kačírku vyvolával, snazší bude také úprava povrchové plochy a jejího přilehlého okolí, a jednak také dopad na pryž bude tlumenější. Práce realizuje společnost Technické služby,” sdělil primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Rekonstrukci dětského hřiště zahájili zaměstnanci Technických služeb města počátkem září. V těchto dnech jsou práce zhruba ve své třetí třetině.

“Práce spočívají především v odtěžení stávajícího kačírku, což je již provedeno. Ve druhé fázi jsme prováděli osazení betonových obrub v celkové délce zhruba 75 metrů. V další fázi bude položena nová pryžová dlažba, jednotlivé dílce budou mít rozměry 50 na 50 centimetrů s tím, že jsou tam dva druhy, jeden o tloušťce 5 centimetrů, ta plocha je zhruba 100 metrů čtverečních, a druhý o tloušťce 7 centimetrů o ploše zhruba 120 metrů čtverečních. V závěrečné fázi budou provedeny terénní úpravy a založen nový trávník, a to všechno čítá zhruba plochu 150 metrů čtverečních,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

S veškerými pracemi by zaměstnanci Technických služeb měli být hotovy do poloviny tohoto měsíce. Celkové náklady na úpravu dětského hřiště jsou předběžně vyčísleny zhruba na 600 tisíc korun. 
Povídání v Zeleném baru s tibetologem Danielem Berounským

24.09. 18:30
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

29.09. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Slezské kamenolomy a.s. - Lom Řeka
Řeka
od 24 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 3 500 do 5 500 Kč/měsíc

Detail

KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 20 200 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků