Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městské zóny Frýdku-Místku budou mít jednotný mobiliář

Vedení Frýdku-Místku hodlá postupně obměnit a v jednotlivých zónách sjednotit městský mobiliář. Chce aby tak plnil nejen funkci praktickou, ale také estetickou. Cílem je hlavně zvýšení atraktivity veřejného prostoru.

Zvýšit atraktivitu veřejného prostoru, a to mimo jiné také prostřednictvím odpadkových košů v provedení podtrhujícím charakter prostředí, v němž se nachází. Tak takový je záměr vedení města Frýdku-Místku, které se rozhodlo, že obmění a v jednotlivých lokalitách sjednotí městský mobiliář, a to tak, aby vedle své praktické funkce plnil také funkci estetickou.

“Vedení města se rozhodlo sjednotit mobiliář na území Frýdku-Místku. Například pokud jde o odpadkové koše, v současné době je jich několik tisíc, je jich asi osm různých druhů od těch plastových přes dřevěné, betonové až po ocelové, litinové. My jsme si město rozdělili na tři zóny. Tou první jsou historická jádra města, náměstí ve Frýdku, v Místku, městské památkové zóny. Další zónou je potom oblast bydlení, sídlištní zástavba a třetí jsou potom parky,” uvedl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Město se dohodlo, že výměna odpadkových košů bude prováděna postupně. V letošním roce by tak mělo dojít k výměně odpadkových košů v památkových zónách. Celkem by mělo být obměněno 100 odpadkových košů, což si vyžádá náklady ve výši šesti set tisíc korun.

“Měly by být instalovány nové funkční odpadkové koše s barvou litiny, které budou estetické a neměly by narušovat okolí. Dohodli jsme se na tom spolu s Frýdeckou skládkou, která se stará o svoz odpadů, a Technickými službami. Plánujeme v následujících letech provést kompletní obměnu tak, aby nebylo osm typů odpadkových košů, ale například jenom tři,” sdělil Pobucký.

U hřišť budou instalovány ocelové koše opláštěné dřevěnými lamelami a v budoucnu se vymění i koše v parcích. Město zároveň pracuje také na obměně typů laviček, které se taktéž nachází ve veřejném prostoru, aby byly rovněž estetické a plně funkční.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy