Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bezručova škola má novou fasádu, okna i šatny

Základní škola Petra Bezruče procházela během prázdnin rozsáhlou rekonstrukcí. Cílem bylo opravit fasádu, vyměnit stará okna za nová a vybudovat nové šatny pro děti. Dnes jsou práci již hotovy a vy se teď můžete podívat, jak to dopadlo.

Stejně jako v minulých letech i letos využilo město letní prázdniny k rekonstrukcím a úpravám mateřských a základních škol, aby s příchodem nového školního roku mohly děti bez problémů usednout zpátky do lavic.

“Jednou z největších akcí byla rekonstrukce na 1. základní škole. Konkrétně se zde jednalo o repasování a výměnu oken, zvelebení čelní fasády a dále pak o rekonstrukci šatních prostor, kdy jsme na druhém stupni změnili systém šaten. Konkrétně se jedná o to, že žáci budou moci využívat šatní skříňky. Celkově dosáhla tato investiční akce částky 7 milion korun, přičemž jsme na ni získali dotaci z Ministerstva kultury ČR z Programu pro regeneraci městských památkových rezervací a zón. Já doufám, že tyto změny žáci ocení a přispěje to k jejich zlepšení ve výuce,” sdělil náměstek primátora města Frýdku-Místku Pavel Machala.

Kvalitu odvedené práce prověřil už první měsíc školní docházky.

“Po proběhlé rekonstrukci mohu konstatovat, že výsledný stav té renovované části je nebe a dudy, protože již během toho měsíce se potvrdila téměř dokonalá izolace od hlavní třídy TGM, a další věc je, že když jsme teď začali prvé dny topit, tak to topení už nemuselo být na pětku, ale stačila v tuto chvíli i ta trojka, aby místnosti byly vytopeny podle norem, které u nás v ČR platí. Takže to je jedna stránka věci, a nebavme se o té druhé, a to je stránka bezpečnostní a estetická. Musím konstatovat, že tato část rekonstrukce, která proběhla, splnila mé představy a jsem rád, že došlo i ke kompromisu, a to v poměru vyměněných a renovovaných oken, protože ta vyměněná okna opravdu sedí, a kdo tady přijde, nepozná, že nejsou původní,” pochválil ředitel ZŠ Petra Bezruče ve F-M Zbyněk Šostý.

Rekonstrukcemi, které proběhly v období letošních velkých prázdnin, ale práce na budově školy neskončily.

“V příštím roce bychom chtěli pokračovat. Je to naplánováno a je už i projekt, který ukazuje, jak bude celková revitalizace vypadat. Mělo by se jednat o zbývající části budovy a je to v hodnotě zhruba 15 milionů korun. Doufáme, že ta akce vyjde a že celý plášť té budovy bude opraven. Jedná se o významný objekt s monumentální historizující fasádou. Je to kulturně chráněný objekt, je to památka. Jsem rád, že jsme zvolili takový postup, kdy nebudeme tyto historické fasády zakrývat polystyrenem a tím ničit tu jejich historickou hodnotu,” uvedl náměstek primátora města Frýdku-Místku Jiří Kajzar.

V příštím roce chce město na revitalizaci připravit i vedlejší budovu, která je neméně významná a která má rovněž historizující fasádu se secesními prvky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy