Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Magistrát města F-M uspořádal potravinovou sbírku

Magistrát města uspořádal v rámci humanitární akce s názvem Dny proti chudobě potravinovou sbírku. Zapojili se do ní úředníci magistrátu i jeho vedení. Potraviny byly určeny pro Azylový dům Sára.

Instantní polévky, cukr, olej, těstoviny, koření i sladkosti, to všechno a mnohem více přinášeli v rámci potravinové sbírky, která se konala v budově frýdeckého magistrátu, jeho zaměstnanci, vedoucí odborů i vedení města s jediným cílem, pomoci lidem v nouzi.

“Je to na popud Potravinové banky, která se už dlouhodobě touto akcí zabývá. Odbor chce cíleně výtěžek této potravinové sbírky věnovat matkám a dětem a chce také povzbudit naše zaměstnance, aby se věnovali takové dobrodiné činnosti, a je vidět, že se zaměstnanci úřadu tematice chudoby a bezdomovectví nevyhýbají, proto děkuji všem dárcům,” řekla vedoucí Odboru sociálních služeb Magistrátu města Frýdku-Místku Jarmila Kozlová.

Potraviny, které dárci přinesli, byly určeny klientkám Azylového domu pro ženy a Azylového domu pro matky s dětmi Sára, které provozuje Slezská diakonie.

“Je to pro Slezskou diakonii, středisko Sára, kde je 36 lůžek pro maminky s dětmi a ženy. Tady ty potraviny, které nám věnoval magistrát, jeho odbory a zaměstnanci, budou sloužit pro ty maminky a pro děti a možná to použijeme i do Mikuláše do nadílky. Jsou tam většinou sociálně slabší maminky, takže ony nemají na přilepšení a tady to jim pomůže,” sdělila vedoucí střediska Sára Frýdek-Místek Radka Fürstová.

Potravinovou sbírku uspořádal odbor sociálních služeb v rámci charitativní akce Dny proti chudobě, která se konala u příležitosti Mezinárodního dne za vymýcení chudoby.

“Tento den spadá vždy na 17. října, proto Slezská diakonie ve spolupráci se Statutárním městem Frýdek-Místek a dalšími organizacemi města, například Adrou a Českým červeným křížem v období od 16. až do 18. října udělal akci, která je zaměřena na chudobu a její vymýcení, ale také na problém bezdomovectví. Od pondělí probíhaly přednášky a různé besedy, které jsou zaměřeny na bezdomovectví pro studenty středních škol, dále jsme vytvořili mini snímek filmů, které jsou rovněž zaměřeny na chudobu, a ČČK bude vydávat zdravotnické balíčky a teplou polévku lidem bez domova. Na závěr celé akce proběhne společné setkání u ohně, kde se budou opékat párky a kde bude probíhat beseda,” uvedla Kozlová.

Potravinová sbírka proběhla na půdě magistrátu podruhé. Odbor sociálních služeb by tuto akci během konání Dnů proti chudobě rád zavedl jako každoroční tradici. 

Nahlásit chybu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail