Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Volební komise vyrazila za voliči do nemocnice F-M

Voliči, kteří v den voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky leželi ve frýdeckomístecké nemocnici, o své právo volit nepřišli. Členové volební komise za nimi totiž vyrazili s přenosnými urnami přímo na jednotlivá oddělení.

Volby do Poslanecké sněmovny neminuly ani frýdeckomísteckou nemocnici. Volební komise s přenosnou schránkou dorazila za pacienty přímo na oddělení.

“Při dlouhodobé hospitalizaci v nemocnici, při které se předpokládá, že pacient zůstane i v průběhu konání voleb, je možné zapsat se do zvláštního seznamu voličů. Volič v takovém případě hlasuje do přenosné volební schránky, se kterou se za voličem dostaví členové okrskové volební komise,” uvedla mluvčí Nemocnice ve Frýdku-Místku Jolana Filipová.

Lidé, kteří kvůli hospitalizaci nemohli dojít do volební místnosti, tak mohli bez problémů odvolit.

“Probíhá to tak, že mi přijdeme za pacienty, dáme jim volební lístky, pokud je nemají, a vyžádáme si od nich občanský průkaz. Oni si mezitím vyberou a vhodí potom do urny. Potom se to sečte s ostatními hlasy,” popsala členka volební komise Sabina Kunteová.

Jednou z pacientů, kteří i přes pobyt v nemocnici využili své právo volit, byla paní Libuše Najdková ze Zelinkovic.

“Každý rok jsem chodívala k volbám. Vždycky si myslím, že pro ty starší lidi by každé ty volby měly donést něco lepšího a nového,” sdělila volička Libuše Najdková.

Ve frýdeckomístecké nemocnici odvolilo 26 pacientů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy