Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muzeum Beskyd zve na výstavu dětských prací

Ještě celý týden potrvá ve výstavní síni frýdeckého zámku výstava dětských prací, které vznikly v rámci soutěže vyhlášené Městskou knihovnou. Lidé na ní spatří malby, koláže a dokonce i knihy, které vytvářely děti ze základních škol.

V prostorách Muzea Beskyd na frýdeckém zámku v těchto dnech mohou návštěvníci spatřit práce nadaných dětí, které se zúčastnily několika soutěží, jež v loňském roce vyhlásila Městská knihovna Frýdek-Místek.

“Tato výstava vznikla ve spolupráci s Městskou knihovnou Frýdek-Místek. Vystavují tady práce především školáci, a to nejen z ČR, ale také ze Slovenska nebo z Polska. Téma této výstavy je převážně výročí 750 let města Frýdku-Místku,” uvedla průvodkyně Muzea Beskyd Aneta Knězková.

Děti se mohly zapojit hned do tří soutěží, v každé z nich tvořily něco jiného.

“Jedná se o soutěž Tvoříme vlastní vydavatelství, pak je to Velká výtvarná soutěž a soutěž Jak znám své město. Právě proto, že to jsou tři soutěže, tak ty práce jsou trochu odlišné, jedná se jednak o knihy, což je mezinárodní projekt, do kterého se zapojily i naše partnerské knihovny z Žiliny a z Bielsko-Białej. Pak jsou to velké koláže dětí z prvního stupně základních škol, které byly připraveny pro soutěž Jak znám své město. A ještě Velká výtvarná soutěž, kde děti nosily do knihovny obrázky a z nich se potom vybíraly ty nejlepší,” popsala zástupkyně Městské knihovny Frýdek-Místek Irena Liberdová.

Práce dětí mohou zájemci a návštěvníci Muzea Beskyd shlédnout do 29. října.
Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 100 Kč/měsíc

Detail

INVESTMENT AGENCY s.r.o. - pracoviště Místek, kontaktní osoba Josef Čmelák
Frýdek-Místek
od 12 500 do 16 500 Kč/měsíc

Detail

IBEX Security s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí
Frýdlant nad Ostravicí
od 14 600 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků