Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Květinové záhony ve F-M se už teď připravují na jaro

Zaměstnanci technických služeb vysazují v těchto dnech na květinové záhony macešky, pomněnky, ale i tulipány a hyacinty, které budou obyvatele města těšit spolu s příchodem jara. Aby tomu tak bylo, musejí se právě zasadit už teď.

Likvidací letniček zahájili zaměstnanci Technických služeb přípravu květinových záhonů na novou výsadbu. Nakoupeno bylo osm tisíc kusů dvouletek, převážně pomněnek, sedmikrásek, chejrů a macešek a také tři tisíce šest set kusů cibulovin, zejména tulipánů a hyacintů.

“Stávající záhony likvidujeme od letniček, odplevelují se, provádí se zlepšení půdních vlastností, tzn. naváží se někde zemina, případně substrát. Některé záhony, které byly v letošním roce vyvýšeny v souvislosti se 750. výročí města, jsou zarovnávány. Ta zemina je převážena do části, kde jsou občané města zvyklí na květinové záhony, namátkově třeba na ulici Radniční, Revoluční, na kruhovém objezdu u ulice Nádražní a na některých dalších místech. Některé nové záhony, které byly vytvořeny v tomto roce, například na kruhovém objezdu před restaurací U Křivého psa, se v současné době osazují trvalkami. Ty zbylé pak dvouletkami nebo cibulovinami,” sdělil předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

V místecké části je zhruba 370 metrů čtverečních záhonů, v té frýdecké pak necelých 170 metrů čtverečních. Veškerá skladba rostlin je uzpůsobena tak, aby byla odolná vůči klimatickým podmínkám, odolná vůči chorobám a aby i nárůst květu byl postupný během celé sezóny, tzn. od jara až do podzimu.

“Na květinové výzdobě města si zakládáme, nejen proto, že pohled na kvetoucí rostliny zmírňuje stres a napětí, ale také navozuje pocit příjemného a upraveného prostředí pro život. Aby nás po dlouhé zimě hned z jara potěšily rozkvetlé záhony, je nutné vysadit kytky již nyní. Technické služby proto vysazují nejen cibuloviny, které rozkvetou až na jaře, ale také například pestrobarevné macešky, které zdobí záhony už nyní a na jaře se ještě více rozrostou a rozkvetou,” sdělila mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

S výsadbou skončí Technické služby na přelomu října a listopadu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy