Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město F-M si připomnělo vznik samostatného Československa

28. října si celá země připomíná Den vzniku samostatného československého státu. Město Frýdek-Místek si jej připomnělo už o jeden den dříve u památníku Tomáše Garrigue Masarika.

Devětadevadesát let uplynulo od vzniku samostatného československého státu. U památníku prvního prezidenta Československa Tomáše Garrigue Masaryka před první základní školou ve Frýdku si tento významný den připomnělo vedení města. Po úvodním proslovu, v němž náměstek primátora Pavel Machala připomenul okolnosti vzniku československého státu, následoval akt pokládání věnce.

“Dne 28. října si i ve Frýdku-Místku připomínáme 99. výročí vzniku Československé republiky. Jednou z významných postav, která se o vznik republiky zasloužila, byl Tomáš Garrigue Masaryk, a proto jsme u jeho pomníku položili u této příležitosti věnec. Občané možná zaregistrovali, že v dny státních svátků vyvěšujeme vlajky České republiky a města Frýdku-Místku, čímž chceme podtrhnout to, že tyto svátky jsou opravdu důležité a měli bychom si je připomínat,” řekl náměstek primátora města Frýdku-Místku Pavel Machala.

Významné datum Dne vzniku samostatného československého státu si město připomíná každým rokem a i do budoucna chce s touto tradicí pokračovat. V příštím roce navíc uplyne sté výročí od založení Československa, čemuž budou odpovídat i oslavy jeho uctění.

“Příští rok oslaví naše republika sté výročí od svého založení a město Frýdek-Místek připravuje bohatý doprovodný program, abychom toto kulaté výročí podtrhli. Připravujeme například vystoupení místního Symfonického orchestru F-M, a to přesně na den 28. října, a připravujeme také historické slavnosti, které by měly probíhat ve stylu první republiky,” prozradil Machala.

A další akce město ještě připravuje.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy