Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci městské policie F-M hlídkují na hřbitovech

Na hřbitovy ve Frýdku-Místku a v jeho příměstských částech během těchto dní ve větší míře dohlíží strážníci městské policie. Důvodem je památka zesnulých, kvůli které je na hřbitovech zvýšená návštěvnost. Strážníci se zaměřují na zloděje věnců i vykradače aut na parkovištích.

Stejně jako každým rokem, zažívají hřbitovy během těchto dnů jednu z největších návštěvností v roce. Důvodem je blížící se Památka zesnulých, která připadá na 2. listopad. Při této příležitosti se hřbitovy již několik dní předem halí do květinové výzdoby a světel svíček, které tam přinášejí příbuzní zesnulých. Dušičkový čas ale není jen obdobím vzpomínán na své blízké, souvisí také se zvýšenou frekvencí dopravy v okolí pohřebišť a často je spojován i s krádežemi. V blízkosti hřbitovů proto hlídkují strážníci městské policie.

“Hlídky městské policie budou v rámci dušičkového opatření svou kontrolní činnost zaměřovat především na zabezpečení veřejného pořádku na městských a příměstských hřbitovech a taktéž na prevenci drobné majetkové protiprávní činnosti. Zjištěná protiprávní jednání pak budeme postihovat dle příslušných zákonů,” uvedl vedoucí operativní skupiny MP F-M Tomáš Zapletal.

“Strážníci hlídkují u hřbitovů pravidelně již týden před památkou zesnulých a taky pár dnů po tomto svátku, kdy příbuzní zesnulých v rámci vzpomínek chodí na hřbitovy zapalovat svíčky a pokládat květiny a věnce. Bohužel ne všichni návštěvníci hřbitovů mají čisté úmysly. Strážníci se proto budou soustředit jednak na hřbitovní zloděje, jednak na vykradače aut, zaparkovaných u hřbitovů, a na usměrňování provozu u příjezdu a výjezdu z nich. V souvislosti se zvýšeným pohybem na veřejných pohřebištích žádáme občany o dodržování bezpečnosti a zároveň taky žádáme, aby v případě, že zahlédnou podezřelou osobu, kontaktovali městskou polici na lince 156 nebo polici ČR na lince 158,” sdělila mluvčí Magistrátu města Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Po dobu dušiček je také prodloužená provozní doba hřbitovů. Bez omezení jsou až do 5. listopadu přístupny hřbitovy v Chlebovicích, ve Skalici, v Lysůvkách a evangelický hřbitov v Lískovci. Hřbitov ve Frýdku a katolický hřbitov v Lískovci jsou otevřeny do 20 hodin. Od 6. listopadu budou hřbitovy ve Frýdku a katolický hřbitov v Lískovci otevřeny do 18 hodin, ostatní zůstanou otevřeny bez omezení.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy