Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na magistrátu proběhlá 100. schůze Rady města F-M

Na frýdeckém magistrátu proběhlo jednání Rady města Frýdku-Místku. Radní se opět zabývali mnoha důležitými body a my vám teď některé z nich představíme v příspěvku.

V pořadí stá schůze Rady města Frýdku-Místku proběhla na konci října v zasedací síni frýdeckého magistrátu. Radní na ní doporučili zastupitelstvu města vydat obecně závazné vyhlášky o místním poplatku za odpad a poplatku za psy.

“Nové vyhlášky navrhujeme vydat pro větší přehlednost občanům. V minulosti v nich bylo provedeno několik změn z důvodu novelizovaných znění zákonů a pro občany se staly nepřehledné. Důležité je, že výše poplatků se nemění. Za odpad bude činit poplatek i v příštím roce 492 korun na osobu a rok s tím, že od poplatku jsou osvobozeny děti do tří let a senioři starší 70 let budou stále platit za odpad 252 koruny. Stejné jsou navrženy i poplatky za psa, kdy se poplatek hradí za psa staršího 3 měsíců. Majitel psa v bytovém domě na území města bude opět hradit 1500 korun, za psa v rodinném domě v katastrálním území Frýdek a Místek to bude 700 korun a za psa v rodinném domě v místních částech Pánské Nové Dvory, Lískovec, Lysůvky, Chlebovice a Skalice to bude opět 300 korun. Důchodci zaplatí za psa 200 korun jako v minulosti. Nové vyhlášky budou schvalovat zastupitelé na prosincovém zasedání,” uvedl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Na programu bylo i schvalování zhotovitele výstavby světelného signalizačního zařízení na hlavním tahu na Beskydy.

“Město má záměr vybudovat semafory na Letné, tedy na křižovatce ulic Frýdlantská a Čelakovského, což je na hlavním tahu na Frýdlant. Dopravní situace je na této frekventované čtyřproudovce v současné době složitá, zejména pro řidiče, kteří chtějí vyjet z vedlejší na hlavní. Práce by měly být hotovy nejpozději do konce října příštího roku, důvodem takové časové osy je nutnost vyřízení povolení od majitele silnice, kterým je kraj a také nadcházející zimním období, ve kterém nelze stavbu provést,” řekl Pobucký.

Radní schvalovali také opravy komunikací.

“Do konce roku by měly být opraveny dvě komunikace ve Skalici, které navrhl k opravě tamní osadní výbor. Jedná se o komunikaci od rodinného domu 283 po 317 a od 328 po 288 a také komunikaci od kulturního domu po Příčnici. Na základě požadavků občanů bude opravena do června příštího roku komunikace na ulici Čelakovského. Práce budou zahrnovat i doplnění komunikace chodníkovými obrubami a v místech napojení komunikace na navazující dlážděné plochy jejich předláždění,” sdělil dále primátor.

Rada rozhodla také o zpracování projektové dokumentace na rekonstrukci křižovatky na třídě T. G. Masaryka, tak zvané Rubikovy křižovatky ve Frýdku. Mimo opravy silnic je dále v plánu také rekonstrukce audiovizuálního systému ve velké zasedací místnosti frýdeckého magistrátu.

“Rekonstrukce se týká prostor, kde zasedají zastupitelé a také předsálí. Cílem je nahradit již zastaralý hlasovací a komunikační systém. Nový systém nabídne funkce odpovídající současným požadavkům na moderní systémy, například pořízení a ukládání videozáznamů ze zasedání zastupitelstva, kvalitní on-line video přenos z jednání a podobně. Součástí zakázky je také technická podpora neboli pravidelný servis či kontrola po dobu 4 let,” dodal Pobucký.

Rada města Frýdku-Místku znovu usedne 14. listopadu a my vás poté budeme opět informovat o zásadních bodech.

Nahlásit chybu
OFIR Service s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna Nošovice
Nošovice
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Komplexní domácí zdravotní péče Šebestová s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 150 Kč/hod.

Detail

Marcela Jargašová - FERMONT - pracoviště
Třinec
od 25 000 Kč/měsíc

Detail