Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Potravinová sbírka ve F-M vynesla 115 kilogramů jídla

Magistrát města uspořádal v říjnu v rámci humanitární akce s názvem Dny proti chudobě potravinovou sbírku. Jídlo bylo určeno pro Azylový dům Sára. Sbírka nakonec vynesla přes sto kilogramů potravin.

V rámci charitativní akce Dny proti chudobě uspořádal odbor sociálních služeb magistrátu města Frýdku-Místku potravinovou sbírku. Jeho zaměstnanci i vedení měli možnost donést potraviny a pomoci tak lidem v nouzi. O tom, že problematika chudoby, stejně jako smysl pro dobročinnost, není lidem cizí, svědčí množství potravin, které se během jednoho dne podařilo nashromáždit.

“Potravinová sbírka oproti loňskému roku byla o něco větší, o nějakých 15 kilogramů, čili celkově 115 kilogramů potravin. Je to zase krok dál. Myslím si, že v těchto sbírkách budeme strašně rádi pokračovat dál, že si to zaslouží a spolupráce bude nadále,” sdělil náměstek primátora města Frýdku-Místku Richard Žabka.

Potraviny, které dárci přinesli, byly určeny klientkám Azylového domu pro ženy a Azylového domu pro matky s dětmi Sára, které provozuje Slezská diakonie.

“Tady ty potraviny, které nám věnoval magistrát, jeho odbory a zaměstnanci budou sloužit pro ty maminky a pro děti a možná to použijeme i do mikuláše do nadílky. Jsou tam většinou sociálně slabší maminky, takže ony nemají na přilepšení a tady to jim pomůže,” sdělila vedoucí střediska Sára Frýdek-Místek Radka Fürstová.

Charitativní akce Dny proti chudobě se konala u příležitosti Mezinárodního dne za vymýcení chudoby, který spadá vždy na 17. říjen. Potravinová sbírka proběhla na půdě magistrátu v rámci této akce podruhé.
Tři v háji / ZRUŠENO!!!

05.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Šípková Růženka / představení pro děti

11.10. 15:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 5 300 Kč/měsíc

Detail

Valkýra security s.r.o. - pracoviště Čeladná
Čeladná
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

A.D. servis point s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Martin Desenský, tel. 774 276 723, email a.d.
Frýdek-Místek
od 17 800 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků