Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve F-M proběhly Slavnosti bojových umění

Ve městě se konal 8. ročník Slavnosti bojových umění. V dvouhodinovém programu se veřejnosti představilo 8 oddílů z Frýdku-Místku a jeho okolí, cvičících bojová umění Japonska, Číny, Koreje, Izraele a dalších zemí.

Tělocvična šesté základní školy se stala dějištěm v pořadí již osmého ročníku Slavnosti bojových umění. Zahájení akce se zhostil primátor města Michal Pobucký. Během dvou hodin se veřejnosti a zájemcům o bojová umění představilo 8 oddílů z Frýdku-Místku a okolí, cvičících bojová umění Japonska, Číny, Koreje, Izraele a dalších zemí.

“Podle programu je tady Taekwon-Do ITF, Aikido, Krav Maga, Draculino, které je dost populární. Rodiče a všichni uvidí, co ty oddíly vytváří, co se učí. Tady nám to předvedou. To je cílem,” řekl vedoucí učitel Aikido Aikikai Jozef Bartoš.

“Snažíme se, aby měli rodiče i děti možnost shlédnout, jakému bojovému umění by se třeba mohly děti věnovat. Aby se věnovaly i nějakému sportu, a ne jen koukání na televizi, počítačům a ostatním věcem. Budeme rádi, když tato akce přinese další impulz k tomu, aby mladí lidé cvičili sporty a věnovali se bojovému umění,” sdělil předseda Aikido Aikikai Tomáš Černocký.

Na akci vystoupila celá řada reprezentantů České republiky a dětí cvičících ve Střediscích talentované mládeže.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy