Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MHD zdarma ve F-M poutá pozornost i v zahraničí

Město Frýdek-Místek se svým projektem MHD zdarma poutá stále více pozornost také v zahraničí. Po Žilině projevili zájem o informace i starostové z Polska, z družebního města Bielsko-Biala a okolí.

O tom, že je frýdeckomístecký projekt MHD zdarma jedinečný svědčí fakt, že je o něj čím dál větší zájem také v zahraničních zemích. Už v minulosti se o něj zajímalo slovenské město Žilina a nyní si pro informace přijela také delegace z Polska.

“Jednou za nějakou dobu se tady objeví nějaká obec a chce znát naše zkušenosti s MHD zdarma. Tentokrát se na nás obrátila z Polska, z okresu Bielsko-Biała . Bylo to něco výjimečného. Těch zahraničních návštěvníků není tak mnoho. Byli velice detailní a ptali se a chtěli vědět, jak nám to funguje, jaké jsou vlivy na životní prostředí, na počet přepravených cestujících, a podle těch jejich dotazů můžeme očekávat, že i v Bielsko-Białej zavedou MHD zdarma,” sdělil náměstek primátora města Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Starosty prezentací provedl jednatel Dopravního podniku Frýdek-Místek Jan Širc, který polské delegaci přiblížil, že projekt dnes zapojením dalších dvaceti obcí v okolí Frýdku-Místku slouží zhruba sto tisícům obyvatel a představuje zhruba 2,5 milionu najetých kilometrů ročně na devatenácti linkách.

“Nejvíce kolegy z Polska udivilo to, že se u nás podařilo zdvojnásobit počet přepravených cestujících, a také je zajímalo to, že zajíždíme do okolních obcí, že jsme zrušili některé linky, které se nám dříve zdvojovali, takže jezdily modré linky vedle červených. Dneska už jezdí jeden autobus, což je mnohem šetrnější k životnímu prostředí a je to efektivnější i z pohledu nákladů,” dodal Deutscher.

V loňském roce využilo MHD zdarma více jak sedm milionů cestujících. Město eviduje 25 000 vlastníků čipové karty na MHD zdarma.

Nahlásit chybu


K tématu
Česká distribuční k.s. - Jablunkov
Jablunkov
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail