Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na magistrátu proběhla 101. schůze Rady města F-M

Ve Frýdku-Místku se uskutečnila 101. schůze Rady města. V prvním příspěvku vám představíme několik důležitých bodů, kterými se radní zabývali.

Na frýdeckém magistrátu proběhlo 101. jednání Rady města. Radní se zabývali body, které budou v prosinci předloženy ke schválení zastupitelům. Na programu byl například bod k rozšíření vyhlášky o regulaci provozní doby hostinských provozoven.

“Letos v červnu byla v rámci stížnosti občanů na rušení nočního klidu a narušování veřejného pořádku omezena provozní doba non-stop provozovny na Růžovém pahorku ve Frýdku. Ze stejných důvodů teď máme na stole žádost o rozšíření seznamu o další dvě provozovny, a to o provozovnu Krokodýl na ulici Zahradní a Zubr na ulici Brožíkova. Obě jsou v blízkosti panelákové zástavby. Pokud to schválí zastupitelé, bude i v těchto podnicích omezena provozní doba, a to do půlnoci a v pátek a v sobotu do jedné v noci,” uvedl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Radní jednali také o poskytnutí neinvestiční dotace společnosti Sportplex.

“Rada doporučuje zastupitelstvu schválit neinvestiční dotaci na vyrovnávací platbu za poskytování služeb obecného hospodářského zájmu ve výši 10,5 milionů korun pro městskou společnost Sportplex. Použita bude výhradně na zajištění sportovních a kulturních činností prostřednictvím sportovních areálů v Zelinkovicích a Chlebovicích, plaveckého bazénu při základní škole na Slezské, kde probíhá výuka plavání dětí z místních mateřských a základních škol, aquaparku Olešná, haly Polárka a baseballového hřiště. Peníze nejsou určeny na služby a činnosti komerčního charakteru, jako je například provozování paintballu, střelnice nebo restaurace,” sdělil primátor.

Rada doporučila zastupitelům také schválit dotace na různé aktivity a činnosti v sociální nebo sportovní oblasti.

“V rámci rozšíření a zkvalitnění sociálních služeb na území města jsou zastupitelům navrženy ke schválení aktivity a projekty různých subjektů v částce přesahující 12,5 milionů korun. Na podporu mládežnického sportu by mělo jít v příštím roce přes 31 milionů korun. Další desítky milionů budou zastupitelé schvalovat pro dospělácké týmy, dospělé hokejisty, fotbalisty, házenkáře, volejbalisty, basketbalisty a tak dále,” řekl Pobucký.

Radní se na svém jednání věnovali i bodům mimo zastupitelstvo. Schválili například umístění dřevěných děl z Řezbářského sympozia, které se konalo v létě v areálu bývalé textilky Slezan na Těšínské ulici.

“Řezbáři nejen z Česka, ale také Polska a Slovenska vytvořili celkem 6 děl z dubového dřeva. Dvě z nich – Krajina a Kniha města - budou umístěny ve Smetanových sadech u řeky Ostravice. Další bude na sídlišti Riviéra, přesněji na travnaté ploše před Albertem. Dílo nazvané Radegast najde místo v parku za Neumannovou vilou na Slezské. V parku u komerční banky na ulici Nádražní bude umístěna Kubistická postava a v parku Pod Zámkem najde své místo drak,” řekl dále Pobucký.

Občané města nebudou ani letos ochuzeni o novoroční ohňostroj. Také toto téma se na Radě řešilo.

“Radní rozhodli, že novoroční ohňostroj opět odpálí společnost Pyro Moravia, která s tím má dlouholeté zkušenosti. Pro město zajišťuje ohňostroj více jak deset let, u veřejnosti má vždy velice pozitivní ohlas. Náklady na pořízení ohňostroje budou stejně jako v předchozích letech činit 200 tisíc korun,” dodal Pobucký.

Další jednání Rady města Frýdku-Místku proběhne 28. listopadu a my vás poté budeme opět informovat o zásadních bodech.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy