Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na magistrátu proběhla 101. schůze Rady města F-M

Frýdek-Místek |

Ve Frýdku-Místku se uskutečnila 101. schůze Rady města. V prvním příspěvku vám představíme několik důležitých bodů, kterými se radní zabývali.

Na frýdeckém magistrátu proběhlo 101. jednání Rady města. Radní se zabývali body, které budou v prosinci předloženy ke schválení zastupitelům. Na programu byl například bod k rozšíření vyhlášky o regulaci provozní doby hostinských provozoven.

“Letos v červnu byla v rámci stížnosti občanů na rušení nočního klidu a narušování veřejného pořádku omezena provozní doba non-stop provozovny na Růžovém pahorku ve Frýdku. Ze stejných důvodů teď máme na stole žádost o rozšíření seznamu o další dvě provozovny, a to o provozovnu Krokodýl na ulici Zahradní a Zubr na ulici Brožíkova. Obě jsou v blízkosti panelákové zástavby. Pokud to schválí zastupitelé, bude i v těchto podnicích omezena provozní doba, a to do půlnoci a v pátek a v sobotu do jedné v noci,” uvedl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Radní jednali také o poskytnutí neinvestiční dotace společnosti Sportplex.

“Rada doporučuje zastupitelstvu schválit neinvestiční dotaci na vyrovnávací platbu za poskytování služeb obecného hospodářského zájmu ve výši 10,5 milionů korun pro městskou společnost Sportplex. Použita bude výhradně na zajištění sportovních a kulturních činností prostřednictvím sportovních areálů v Zelinkovicích a Chlebovicích, plaveckého bazénu při základní škole na Slezské, kde probíhá výuka plavání dětí z místních mateřských a základních škol, aquaparku Olešná, haly Polárka a baseballového hřiště. Peníze nejsou určeny na služby a činnosti komerčního charakteru, jako je například provozování paintballu, střelnice nebo restaurace,” sdělil primátor.

Rada doporučila zastupitelům také schválit dotace na různé aktivity a činnosti v sociální nebo sportovní oblasti.

“V rámci rozšíření a zkvalitnění sociálních služeb na území města jsou zastupitelům navrženy ke schválení aktivity a projekty různých subjektů v částce přesahující 12,5 milionů korun. Na podporu mládežnického sportu by mělo jít v příštím roce přes 31 milionů korun. Další desítky milionů budou zastupitelé schvalovat pro dospělácké týmy, dospělé hokejisty, fotbalisty, házenkáře, volejbalisty, basketbalisty a tak dále,” řekl Pobucký.

Radní se na svém jednání věnovali i bodům mimo zastupitelstvo. Schválili například umístění dřevěných děl z Řezbářského sympozia, které se konalo v létě v areálu bývalé textilky Slezan na Těšínské ulici.

“Řezbáři nejen z Česka, ale také Polska a Slovenska vytvořili celkem 6 děl z dubového dřeva. Dvě z nich – Krajina a Kniha města - budou umístěny ve Smetanových sadech u řeky Ostravice. Další bude na sídlišti Riviéra, přesněji na travnaté ploše před Albertem. Dílo nazvané Radegast najde místo v parku za Neumannovou vilou na Slezské. V parku u komerční banky na ulici Nádražní bude umístěna Kubistická postava a v parku Pod Zámkem najde své místo drak,” řekl dále Pobucký.

Občané města nebudou ani letos ochuzeni o novoroční ohňostroj. Také toto téma se na Radě řešilo.

“Radní rozhodli, že novoroční ohňostroj opět odpálí společnost Pyro Moravia, která s tím má dlouholeté zkušenosti. Pro město zajišťuje ohňostroj více jak deset let, u veřejnosti má vždy velice pozitivní ohlas. Náklady na pořízení ohňostroje budou stejně jako v předchozích letech činit 200 tisíc korun,” dodal Pobucký.

Další jednání Rady města Frýdku-Místku proběhne 28. listopadu a my vás poté budeme opět informovat o zásadních bodech.

Nahlásit chybu


Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

Paraglidistka neplánovaně přistála na stromě, sundali ji hasiči

Včera 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U nepodařeného přistání paraglidistky zasahovaly v sobotu tři jednotky hasičů v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při přistání totiž uvízla na stromě.

Návštěvníci havířovského koupaliště už mohou jezdit na nových tobogánech

Tento týden dorazily konečně do areálu koupaliště poslední díly pro dokončení výstavby nových tobogánů. První návštěvníci si mohli atrakci vyzkoušet o víkendu. Nadšení bylo velké.

V Beskydech nabouralo auto do spadlého stromu. Bouřky opět zaměstnávaly hasiče

Včera 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky posledních dní jsou stále velmi intenzivní. Přívalové deště přináší obrovské množství vody a silný vítr láme stromy. Hasiči v Moravskoslezském kraji mají od pátečního večera opět plno práce.

Na Slezské nainstalovali speciální cyklopanely, sloužit budou nejen cyklistům

Majitelé elektrokol mohou ve Slezské Ostravě nově využít speciální cyklo panely, díky kterým si mohou dobít baterii nebo dofoukat pneumatiky. Panely ale mají více funkcí užitečných nejen cyklistům. Slezská Ostrava je v rámci města úplně prvním obvodem, který na svých cyklostezkách panely instaluje.

Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

12. července 2024 11:07 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

12. července 2024 11:00 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

11. července 2024 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

11. července 2024 19:43 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

Mladí hasiči bojovali v požárním útoku O pohár SDH Frýdlant nad Ostravicí

Mladí hasiči a hasičky z celého okresu se utkali ve Frýdlantě v královské disciplíně požárního sportu – v požárním útoku. Sedmičlenná družstva si zasoutěžila už v patnáctém ročníku O pohár Sboru dobrovolných hasičů Frýdlant nad Ostravicí.

Parkoviště u Sekerovy vily ve Frýdku-Místku už je ve výstavbě

11. července 2024 15:30 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst. Aktuálně už je v plném proudu stavba nového parkoviště na sídlišti Slezská. Hotové má být do konce roku. Navíc bude vytvořeno ze zatravňovacích dlaždic a nabídne také malou zelenou oázu.

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku letos získala titul Mistr Mistrů

11. července 2024 13:33 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Taneční skupina Funky Beat z Frýdku-Místku má za sebou jednu z nejlepších sezón. Přivezla medaile z mistrovství Evropy, ale junioři hlavně ovládli domácí soutěž Czech Dance Masters, kde porazili na 150 týmů a stali se Mistry Mistrů.

Letní koupaliště ve Frýdlantě nabízí ochlazení v parnu, ale má i ohřívanou vodu

Letní koupaliště ve Frýdlantě nad Ostravicí je opět plně připraveno poskytnout osvěžení v parných dnech. Ve srovnání s ostatními koupališti v regionu je přístupné za lidové vstupné.

Deváťáci v Čeladné, i jejich ředitelka, se loučili na půdě staré školy

10. července 2024 9:40 | Čeladná | Petra Dorazilová | Čeladenský miniexpres

Vyřazování žáků základní školy se poslední roky koná v Čeladné v památníku Josefa Kaluse, tedy v budově bývalé školy. Letos si tu své poslední vysvědčení převzala necelá dvacítka deváťáků.

Autovraky mizí z ulic Frýdku-Místku. Město také lidem radí, jak se jich bezplatně zbavit

Frýdek-Místek postupně čistí ulice od autovraků. Jde ale o složitý administrativní proces, který s sebou nese i nemalé náklady. Proto město připomíná, že autovraky mohou nechat zlikvidovat i jejich majitelé. Pro ty to bude bezplatné. A ještě navíc dostanou od vrakoviště menší výkupní cenu.

Na magistrátu proběhla 101. schůze Rady města F-M
Vydáno 23. listopadu 2017 18:12, Frýdek-Místek, Marek Remeta
Ve Frýdku-Místku se uskutečnila 101. schůze Rady města. V prvním příspěvku vám představíme několik důležitých bodů, kterými se radní zabývali.

Na frýdeckém magistrátu proběhlo 101. jednání Rady města. Radní se zabývali body, které budou v prosinci předloženy ke schválení zastupitelům. Na programu byl například bod k rozšíření vyhlášky o regulaci provozní doby hostinských provozoven.

“Letos v červnu byla v rámci stížnosti občanů na rušení nočního klidu a narušování veřejného pořádku omezena provozní doba non-stop provozovny na Růžovém pahorku ve Frýdku. Ze stejných důvodů teď máme na stole žádost o rozšíření seznamu o další dvě provozovny, a to o provozovnu Krokodýl na ulici Zahradní a Zubr na ulici Brožíkova. Obě jsou v blízkosti panelákové zástavby. Pokud to schválí zastupitelé, bude i v těchto podnicích omezena provozní doba, a to do půlnoci a v pátek a v sobotu do jedné v noci,” uvedl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Radní jednali také o poskytnutí neinvestiční dotace společnosti Sportplex.

“Rada doporučuje zastupitelstvu schválit neinvestiční dotaci na vyrovnávací platbu za poskytování služeb obecného hospodářského zájmu ve výši 10,5 milionů korun pro městskou společnost Sportplex. Použita bude výhradně na zajištění sportovních a kulturních činností prostřednictvím sportovních areálů v Zelinkovicích a Chlebovicích, plaveckého bazénu při základní škole na Slezské, kde probíhá výuka plavání dětí z místních mateřských a základních škol, aquaparku Olešná, haly Polárka a baseballového hřiště. Peníze nejsou určeny na služby a činnosti komerčního charakteru, jako je například provozování paintballu, střelnice nebo restaurace,” sdělil primátor.

Rada doporučila zastupitelům také schválit dotace na různé aktivity a činnosti v sociální nebo sportovní oblasti.

“V rámci rozšíření a zkvalitnění sociálních služeb na území města jsou zastupitelům navrženy ke schválení aktivity a projekty různých subjektů v částce přesahující 12,5 milionů korun. Na podporu mládežnického sportu by mělo jít v příštím roce přes 31 milionů korun. Další desítky milionů budou zastupitelé schvalovat pro dospělácké týmy, dospělé hokejisty, fotbalisty, házenkáře, volejbalisty, basketbalisty a tak dále,” řekl Pobucký.

Radní se na svém jednání věnovali i bodům mimo zastupitelstvo. Schválili například umístění dřevěných děl z Řezbářského sympozia, které se konalo v létě v areálu bývalé textilky Slezan na Těšínské ulici.

“Řezbáři nejen z Česka, ale také Polska a Slovenska vytvořili celkem 6 děl z dubového dřeva. Dvě z nich – Krajina a Kniha města - budou umístěny ve Smetanových sadech u řeky Ostravice. Další bude na sídlišti Riviéra, přesněji na travnaté ploše před Albertem. Dílo nazvané Radegast najde místo v parku za Neumannovou vilou na Slezské. V parku u komerční banky na ulici Nádražní bude umístěna Kubistická postava a v parku Pod Zámkem najde své místo drak,” řekl dále Pobucký.

Občané města nebudou ani letos ochuzeni o novoroční ohňostroj. Také toto téma se na Radě řešilo.

“Radní rozhodli, že novoroční ohňostroj opět odpálí společnost Pyro Moravia, která s tím má dlouholeté zkušenosti. Pro město zajišťuje ohňostroj více jak deset let, u veřejnosti má vždy velice pozitivní ohlas. Náklady na pořízení ohňostroje budou stejně jako v předchozích letech činit 200 tisíc korun,” dodal Pobucký.

Další jednání Rady města Frýdku-Místku proběhne 28. listopadu a my vás poté budeme opět informovat o zásadních bodech.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000010759/na-magistratu-probehla-101-schuze-rady-mesta-fm