Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Advent ve městě odstartuje 1. prosince

Už 1. prosince dýchne na občany i návštěvníky města předvánoční atmosféra. Náměstí Svobody v Místku se totiž promění v Adventní městečko, ve kterém bude slavnostně rozsvícen Vánoční strom a spolu s ním i vánoční výzdoba celého města.

Na místeckém náměstí Svobody opět po roce vyroste Adventní městečko. Obyvatelům města i jeho návštěvníkům nabídne řadu vánočního zboží a dobrot a samozřejmě i bohatý kulturní program. Ten poprvé odstartuje už 1. prosince v 15 hodin a jeho součástí bude i rozsvícení vánočního stromu.

“Myslím, že letos se nám to podařilo posunout zase o něco dál, jak z hlediska výzdoby, tak samotného obsahu trhů, doprovodného programu atd. Hlavním interpretem bude Michal Hrůza s kapelou, je tam kapela Jablkoň, je tam Dětský folklorní soubor Ostravička a další. Součástí rozsvěcování bude i videomapping a další doprovodný program,” prozradil ředitel Národního domu Jakub Tichý.

Během dne jsou zejména pro děti připraveny také výtvarné dílničky Střediska volného času Klíč, nová zvonička se schránkou pro poštu Ježíškovi a u Vánočního stromu bude také ručně vyřezávaný oslík s malými sáněmi. U blízkého křížového podchodu pak budou na děti čekat zvířátka a dobový kolotoč, ale také atraktivní slaměný kůň s velkými sáněmi, rodinka dřevěných sněhuláků a další zábavní kulisy, u kterých se bude možné vyfotit. Odpočinout si od předvánočního shonu a zároveň načerpat tu správnou vánoční atmosféru umožní i adventní trhy, které budou opět bohaté.

“Rád bych pozval všechny občany, protože tady na rozdíl od Beskydských farmářských trhů bude tržní prodej po celý den, takže si lidé mohou nakoupit v zajímavých stáncích, mohou se podívat na velice hezký program, bude tam i vyžití pro děti a bude možnost se podívat i na betlém a trochu se zamyslet nad duchovní stránkou Vánoc a prosince. Na nás hlavně bylo pokusit se dostat prodejce na ten měsíc, kdy máme slíbeno, že někteří prodejci zůstanou celý měsíc a někteří se budou střídat, takže se staráme o to, aby se ta nabídka Adventního městečka měnila a aby nebyla každý den stejná,” řekl náměstek primátora města Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Slavnostní rozsvícení Vánočního stromu za účastí primátora je na programu v 16.45 hodin. Na pódium bude pozváno jedno z přítomných dětí, aby otočilo klíčem v kouzelném zámku Vánoc a rozsvítilo tak Vánoční strom a vánoční výzdobu celého města. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyČeská distribuční k.s. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí
Frýdlant nad Ostravicí
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

První KEY - STAV, a.s. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Sdružení TULIPAN, z.s. - pracoviště Novodvorská a J. Trnky
Frýdek-Místek
od 6 800 do 8 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry