Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční čas ve F-M zpříjemní tradiční výstava betlémů

Ve Frýdku-Místku se chystá letos už 15. ročník unikátní výstavy betlémů, kterou každoročně pořádá místní tiskárna. V tomto roce se mimořádně uskuteční na půdě osmé základní školy na ulici Československé armády. Každý, kdo chce nasát tu správnou vánoční atmosféru, je srdečně vítán.

Jak se již stalo dlouholetou tradicí, i v letošním roce během Vánoc proběhne ve Frýdku-Místku unikátní výstava betlémů. Tu pro občany i návštěvníky města opět připraví místní tiskárna.

“Letos chytáme 15. ročník výstavy betlémů. Vždycky to bylo v tiskárně Kleinwächter, ale vzhledem k mému zdravotnímu stavu, protože ty přípravy vyžadují strašně moc času, až 250 hodin, jsme se dohodli s osmou základní školou, že budeme vystavovat ve dvou objektech. V tiskárně bude vystaven pohyblivý betlém, který je zazděný a má svoje tradiční pevné místo, a zbylé betlémy, kterých bude minimálně 160, budou umístěny naproti ve škole,” uvedl organizátor Josef Kleinwächter.

Součástí bude už tradičně také řezbářský plenér, v rámci něhož budou umělci tvořit nové betlémy a také šestým rokem pokračovat v tvorbě Frýdeckomísteckého betlému s velikostí figur až jeden metr. Doposud jsou udělané dva díly pozadí, sv. rodina, Tři králové, kovář, tiskař a husopaska. Každý, kdo přijde výstavu navštívit, se může těšit ale i na doprovodný program.

“Bude tam vystupovat dětský pěvecký soubor z osmé základní školy Osmaband, potom bude profesionální skupina z Frýdku-Místku Freeband a ještě pak Catena Musica, to je smíšený pěvecký sbor pod vedením dirigenta Lubomíra Ivánka. Milovníky betlémů a vánoční pohody velice zvu. Je to výstava, kde není žádné vstupné, protože Vánoce nejsou o penězích, je to o radosti a já ji tímto předávám široké veřejnosti,” řekl Kleinwächter.

Každoročně přijde na výstavu betlémů až pět tisíc lidí. Výstava se může pyšnit i tím, že už ji shlédli hosté z Bratislavy, Krakova, Německa, Finska, Anglie, Holandska, Ruska, Argentiny a dokonce Spojených států amerických a Austrálie. Pokud si ji tedy nechcete nechat ujít ani vy, určitě ji navštivte. Probíhat bude 26. a 27. prosince.
Povídání v Zeleném baru s tibetologem Danielem Berounským

24.09. 18:30
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

29.09. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

B + J stavební s. r. o. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

KOVO Třinec s.r.o. - areál TŽ
Třinec
od 20 200 Kč/měsíc

Detail

BPM silesia group s.r.o. - Třinecko
Třinec
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků