Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku budou jezdit dva nové autobusy

Ve Frýdku-Místku budou jezdit dva nové celonízkopodlažní autobusy. Ke slavnostnímu představení nových vozidel, kterými bude stávající dopravce obsluhovat MHD ve městě, došlo na Zámeckém náměstí.

Většího komfortu se dočkají cestující městkou hromadnou dopravou ve Frýdku-Místku. Do sítě autobusových linek budou totiž nasazeny dva zcela nové dvanáctimetrové autobusy, které nahradí starší modely.

“Ty autobusy jsou z dotačních projektů z ministerstva pro místní rozvoj, kdy ještě ten projekt zahrnoval celkem šest respektive osm autobusů, šest elektrobusů pro MHD Hranice a dva plynové autobusy pro MHD Frýdku-Místku,” uvedl generální ředitel 3ČSAD Tomáš Vavřík.

Oba nové autobusy jsou vybaveny informačními panely pro cestující a samozřejmostí je i výklopná bezbariérová plošina či akustický asistenční systém pro slabozraké a nevidomé.

“Je to vlastně každoroční obměna autobusů. Většinou se kupují dva až tři autobusy za rok, takže v tuto chvíli koupilo ČSAD dva autobusy. Jsou to celonízkopodlažní vozy, takže jsme rádi, že se konečně jde cestou kvality,” sdělil náměstek primátora města Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Z flotily 40 autobusů, které dnes obsluhují městskou hromadnou dopravu ve Frýdku-Místku, je 32 vozidel nízkopodlažních, z toho 15 celonízkopodlažních, 18 je s pohonem na stlačený zemní plyn. ČSAD Frýdek-Místek i nadále pokračuje v obnově vozového parku a už v příštím roce uvede do provozu dvojici bezemisních celonízkopodlažních elektrobusů.
Lukáš Pavlásek / Kdo nepláče není Čech

Dnes
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Povídání v Zeleném baru s tibetologem Danielem Berounským

24.09. 18:30
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Naše paní Božena Němcová / náhrada za představení Dopisy Olze

29.09. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Josef Adamek - pracov. Třinec
Třinec
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 3 500 do 5 500 Kč/měsíc

Detail

STAKOV, s.r.o., pracoviště Zelinkovice
Frýdek-Místek
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků