Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technické služby F-M kácí a ořezávají nemocné stromy

Ve městě opět probíhá kácení a ořez stromů. Důvodem je hlavně špatný stav dřevin, které jsou nebezpečné pro občany. Kácení bude probíhat až do března. Za pokácené stromy proběhne náhradní výsadba.

Zaměstnanci Technických služeb zahájili na základě požadavků odboru životního prostředí a zemědělství magistrátu první kácení už počátkem října, kdy začalo období vegetačního klidu.

“Začalo zimní období a Technické stromy vyrazily do ulic. Staráme se o stromy a zeleň. To znamená stromy, které odbor životního prostředí vyhodnotil jako rizikové na stupnici od jedničky do pětky. Pětka je úplná havárie, čtyřka je, že by už měl být také nějakým způsobem ošetřen. V současné technické služby jezdí po městě a starají se o ty stromy, ořezávají větve a některé stromy, které už jsou staré a suchou, budou pokáceny. Všechny ale budou nahrazeny novou výsadbou. Za každý pokácený strom vysadíme minimálně jeden nový,” řekl primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

“V říjnu to byly převážně stromy menšího průměru, které byly následně hned nahrazovány novými výsadbami. Z těch větších skupin se dá říct, že 20 stromů bylo pokáceno v Sadech Bedřicha Smetany, 13 topolů v ulici Na hrázi, jedná se o stromy, které byly napadeny jmelím, případně byly suché. I zde v této lokalitě proběhla zároveň náhradní výsadba. Ty práce budou podle dalších operativních požadavků odboru pokračovat i v prvním čtvrtletí příštího roku,” sdělil předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Současně probíhají také průklesty a zmlazování keřů. Také tady se počítá s tím, že budou muset Technické služby některé keře odstranit. Následně je ale nahradí keři novými. Výsadba keřů a stromů bude probíhat ve všech lokalitách, ve kterých to dovolí inženýrské sítě a okolní prostředí, a to během dubna a května.

Nahlásit chybu
DENIM TRADE s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 15 800 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail