Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výstava ve F-M přiblíží přírodu v zimním období

Pokud máte chuť si po vánočních svátcích někam vyrazit, máme pro vás tip. V Muzeu Beskyd teď probíhá zajímavá výstava s výmluvným názvem Zima. Dozvíte se na ní, jak toto období přežívají živočichové i rostliny.

Pokud vás zajímá, co se děje s přírodou, když udeří mrazy a zem zasype sníh, určitě si nenechte ujít výstavu, kterou připravilo Muzeum Beskyd a která během těchto dnů probíhá ve výstavních prostorách frýdeckého zámku.

“Zimní období je pro organizmy dost nepříznivé, protože dny jsou krátké, nastává nedostatek potravy a podobně, takže na této výstavě se návštěvník dozví, jak zimu přežívají zvířata i hmyz, rostliny nebo houby,” popsala komisařka výstavy Kateřina Janová.

Na výstavě je k vidění řada exponátů a výjevů zimní přírody a samozřejmě nechybí poutavá vyprávění, která navštěvníkům nabídnou spoustu zajímavých informací.

“Co se týče zvířat, můžeme je rozdělit na tři základní skupiny, podle toho, jak zimu přežívají, takže ji můžou buď zaspat, nebo ji můžou přežít aktivně, a nebo se můžou odstěhovat do teplejších krajin. Podle těchto témat jsou na výstavě utvořeny jednotlivé celky. Kromě zvířat je tady k vidění i rostlinný materiál,” řekla Janová.

Pokud byste výstavu rádi navštívili, ale teď vám to nevyjde, nezoufejte. Výstava totiž potrvá až do 18. února.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy